Naga MarketsMostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną.

Spółka traciła na wartości niemal nieprzerwanie od dobrych 3 lat. Powodem takiego stanu rzeczy były słabe wyniki finansowe. Dodatkowe, gwałtowne załamanie notowań nastąpiło w kwietniu, po publikacji wstępnych szacunków za 2017 rok. Niewiele później doszło do odbicia za sprawą raportu za pierwszy kwartał, który wykazał zyski. Od końca kwietnia obserwujemy bardzo ożywione notowania wsparte ogromnym zainteresowaniem, co widać po utrzymujących się obrotach. Co ciekawe, w powstałym w takich okolicznościach dołku, dochodziło do sporych zakupów akcji przez członków Zarządu firmy. Tę informację można odbierać pozytywnie. Pytanie co dalej, gdyż cena od minimum z 7 maja wzrosła w szczytowym punkcie o ponad 130%. Wydaje się, że wyjście ponad maksimum odbicia, może otworzyć drogę do kontynuacji zwyżki, w rejon luki spadkowej przy 0,50 – 0,55 zł. Obserwując poszczególne sesje, można zauważyć pewną popytową presję, która pozwala ciągnąć cenę do góry. Z drugiej strony, warto pamiętać o szerokim trendzie, tak duża korekta może także skłaniać do realizacji szybkich zysków. Wydaje się, że ważny może być raport za pierwsze półrocze, który poznamy w połowie września. Dalsza poprawa wyników, mogłaby pozwolić na trwalsze odbicie od historycznych minimów.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here