Naga MarketsMostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną.

mostostal zabrze

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka traci na wartości sukcesywnie od kilku lat. Powody takiego stanu rzeczy są dobrze znane. To oczywiście wyniki finansowe. Spółka od kilku lat notuje straty w ujęciu rocznym. Wyniki są podobne do tych z roku 2002, kiedy spółka znalazła się w stanie upadłości. Wydaje się więc, że inwestorzy mają spore obawy co do firmy, stąd taki obraz notowań. Pewną nadzieją są wyniki za pierwsze półrocze, które wykazały zysk na poziomie 5,57 mln zł. Udało się także wypracować dodatni wynik operacyjny przy malejących przychodach. Kluczowe będą kolejne kwartały, a przede wszystkim wynik za cały 2018 rok. Wydaje się, że bez mocnej poprawy w ujęciu rocznym, notowania nie odbiją na dłużej niż tylko chwilowe korekty. Wydaje się, że na dzień dzisiejszy tylko w krótkoterminowych kategoriach można postrzegać spółkę, trudno się bowiem spodziewać aby szerszy trend spadkowy uległ nagłemu odwróceniu.

Czytaj także: Mostostal Zabrze: rozwiązanie umowy na roboty przy bazie w Redzikowie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here