Naga Markets

Mostostal Zabrze miał 12,42 mln zł zysku netto, 23,11 mln zł zysku EBIT w I poł. 2022 r.Warszawa, 09.09.2022 (ISBnews) – Mostostal Zabrze odnotował 12,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2022 r. wobec 7,72 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 23,11 mln zł wobec 15,76 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 506,78 mln zł w I poł. 2022 r. wobec 364,58 mln zł rok wcześniej.

“Skonsolidowane przychody ze sprzedaży za pierwsze półrocze 2022 roku wyniosły 506.782 tys. zł i były o 39% wyższe w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Przychody ze sprzedaży zrealizowane przez Grupę na rynku krajowym w pierwszym półroczu 2022 roku wyniosły 284.814 tys. zł i stanowiły 56% sprzedaży ogółem. Sprzedaż eksportowa ukształtowała się w tym okresie na poziomie 221.968 tys. zł, tym samym udział eksportu wyniósł 44%. Największe zaangażowanie w pierwszym półroczu 2022 roku grupy kapitałowej Mostostal Zabrze dotyczyło głównie projektu realizowanego dla BASF Schwarzheide GmbH w zakresie prefabrykacji i montażu instalacji chemicznej, prac elektrycznych oraz montażu konstrukcji stalowej w zakładzie produkcji aktywnych materiałów katodowych w Schwarzheide w Niemczech oraz dla POSCO Engineering & Construction Co., Ltd. Oddział w Polsce w zakresie prac projektowych i robót konstrukcyjno-budowlanych w ramach projektu rozbudowy instalacji termicznego przekształcania odpadów na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych w Warszawie” – czytamy w sprawozdaniu zarządu.

W I półroczu 2022 roku w portfelu zamówień grupy kapitałowej dominowały kontrakty dla obiektów użyteczności publicznej (22%), przemysłu chemicznego i petrochemicznego (21%) oraz przemysłu maszynowego (16%), podano także.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2022 r. wyniósł 16,51 mln zł wobec 10,83 mln zł zysku rok wcześniej.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody spółki sięgnęły 770 mln zł w 2021 r.

(ISBnews)

XTB
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig gpw | blik co to znaczy | dzisiejszy kurs liry tureckiej | kurs dol | kurs polskiego złotego | eurpln stooq | kurs akcji alior |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPortfel zleceń Grupy Mostostalu Zabrze utrzymuje się na poziomie ok. 1,2 mld zł
Następny artykułEBC podnosi stopy o 75 pb. EUR/USD powyżej parytetu
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here