Naga MarketsMostostal Zabrze miał 10,19 mln zł zysku netto, 26,37 mln zł EBIT w 2020 r.Mostostal Zabrze odnotował 10,19 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 10,09 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

InvestCuffs

Mostostal Zabrze podał wyniki finansowe

Zysk operacyjny wyniósł 26,37 mln zł wobec 20,42 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 616,91 mln zł w 2020 r. wobec 601,37 mln zł rok wcześniej.

“W 2020 roku w porównaniu do roku poprzedniego, grupa osiągnęła nieco wyższe przychody mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID. Poza tym od dwóch lat grupa realizuje strategię, zakładającej m.in. ostrożniejszą selekcję oferowanych i realizowanych projektów, bazującej na kompetencjach i doświadczeniu grupy. Podejście to zapewnia dostosowywanie wielkości obrotu do możliwości wykonawczych grupy oraz pozwala na ograniczenie ryzyka operacyjnego, co w konsekwencji przekłada się na rosnące wyniki finansowe. Efekty systematycznie wdrażanych zmian procesowych i organizacyjnych od fazy przygotowania oferty przez cały proces realizacji kontraktów są widoczne w prezentowanych okresach. Wynik brutto na sprzedaży uzyskany przez grupę kapitałową w 2020 roku wyniósł 72 123 tys. zł, z rentownością na poziomie 11,7%, tj. o 1,2 pkt proc.. wyższą niż w roku 2019” – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 1,63 mln zł wobec 17,35 mln zł zysku rok wcześniej.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here