Naga MarketsMostostal Warszawa S.A., aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej spółka publikuje dziś raport, w którym odnotowuje 21,93 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2018 r. wobec 6,47 mln zł zysku rok wcześniej. 


Jak możemy przeczytać w raporcie, strata operacyjna spółki wyniosła 17,32 mln zł wobec 13,21 mln zł zysku rok wcześniej, natomiast skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 224,23 mln zł w II kw. 2018 r. wobec 292,33 mln zł rok wcześniej.

W I-II kw. 2018 r. spółka miała 23,6 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 19,82 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 418,32 mln zł w porównaniu z 570,1 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-II kw. 2018 r. wyniosła 16,47 mln zł wobec 17,2 mln zł zysku rok wcześniej.

Orbex

Sytuacja na wykresie

Jak widać po zamieszczonym, dziennym wykresie – spółka nie ma łatwo. Specyfika branży budowlanej w Polsce jest dość trudna, dlatego takie widoki zdają się już nie dziwić. Spółka dziś reaguje na opublikowane dane prawie 8 procentowym spadkiem kursu cen akcji do poziomu 2.62 zł za akcję. Aktualnie spółka od marca 2017 roku tworzy coraz to niższe dołki, nie dając jeszcze sygnału do zbierania pozycji długich na spółce. Dopiero wybicie widocznego, ostatniego poziomu sekwencji i ponowny re-test tym razem do góry może sprawić, że wygeneruje się klasyczny sygnał możliwości zmiany średnioterminowej trendu na spółce.

Mostostal Warszawa (MSW) – wykres D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 01.10.2018
Następny artykułDanske Bank po skandalu powołuje tymczasowego dyrektora generalnego!
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here