Naga MarketsMostostal Warszawa jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów dla partnerów krajowych i zagranicznych.

Spółka podlega silnemu trendowi spadkowemu, który mocno przyspieszył zwłaszcza w drugiej połowie ubiegłego roku. Wśród powodów takiego stanu rzeczy można byłoby wspomnieć choćby pozwy sądowe czy karę nałożoną przez KNF. Nie bez znaczenia było także późniejsze słabsze wyniki w trzecim kwartale. Kompletnie posypało się wsparcie, które współtworzyło szeroki trend boczny od marca 2015 roku. W 2017 roku wartość akcji obniżyła się o ponad 50%. Obecna sytuacja techniczna nie wskazuje na żadne pozytywne sygnały. Za jedyny objaw szans na odbicie można uznać co najwyżej wysokie obroty, która utrzymują się od listopada i pojawiły się w okolicach dwóch ostatnich dołków. Wolumen ten znacząco przewyższa obroty uzyskiwane przez większą część okresu spadków. Teoretycznie więc, możliwe że dokonuje się pewnego rodzaju akumulacja akcji. Jednak proces taki może trwać dość długo. Patrząc na tygodniowy interwał czasowy widać, że przełamanie najbliższego dołka może skutkować dalszą przeceną, w dłuższym okresie nawet na historyczne minima w rejonie 2,70 zł. Wcale jednak nie musi się tak stać, wydaje się, że najlepszym wskaźnikiem technicznym jest układ coraz niżej pojawiających się wierzchołków. Schemat ten utrzymuje się od samego początku trendu spadkowego. W tym kontekście sygnałem do tego aby zainteresować się spółką byłoby wybicie ponad ostatni wierzchołek, którym obecnie jest szczyt powstały na początku roku czyli okolic 6 zł. Po ostatnich sesjach wydaje się jednak, że bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ponowne zejście w okolice ostatniego dołka.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrader21: Prognozy gospodarcze na 2018 r., cz. II
Następny artykułAnaliza dla początkujących: FTSE100 – korekta po wybiciu kluczowego oporu
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here