Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Mostostal Warszawa to jedna z większych obecnie firm budowlanych w Polsce. Działa w segmencie budownictwa ogólnego, przemysłowego, inżynierskiego, ochrony środowiska oraz infrastruktury drogowej, głównie na rynku krajowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
mostostal

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Piątkowa sesja zaczęła się od publikacji wyników za pierwszy kwartał bieżącego roku. Wszystkie odczyty okazały się bardzo mocne, tak samo jak informacje dotyczące portfela zamówień. Nie może więc dziwić zdecydowana reakcja rynku. Spółka zyskała prawie 9% na podwyższonych obrotach. Na wykresie widoczna jest spora luka wzrostowa wybijająca linię korekty. Wydaje się, że obecnie zaczyna się druga fala wzrostowa (pierwsza trwała od lutego do połowy marca). Warto pamiętać także, że w szerszym spojrzeniu mamy tu zdecydowany trend wzrostowy. Obecnie kupujący powinni doprowadzić dość szybko do ataku na kluczowe 17 zł. Jeżeli powiodłoby się wybicie tego ograniczenia, otwarta zostanie przestrzeń do okolic 23 zł. Ostatnio o spółce pisałem 25 lutego.

Weź udział w darmowym konkursie giełdowym i wygraj 35 000 zł

Spółka handluje odzieżą dla mężczyzn: głównie płaszczami i kurtkami, ale również garniturami, koszulami i krawatami.

prochnik

Najstarsza spółka naszej giełdy zyskała w piątek ponad 6% przy obrotach najwyższych od ponad roku. Była to właściwa reakcja po opublikowanych w środę, fenomenalnych wynikach sprzedaży w kwietniu. Czwartkowa sesja przyniosła krótkotrwałą realizację zysków spowodowaną nieciekawymi nastrojami na całym rynku. Stąd kształt tej świecy mógł dziwić. Piątek przyniósł już właściwy obraz sytuacji, w której dominował popyt. Najmocniejszy tydzień trendu wzrostowego zakończył się ostatecznie na ponad 12% plusie. Wybity został ważny opór przy 1,44 zł, a niebawem kurs powinien mierzyć się z kolejnym ważnym poziomem przy 1,65 zł. Kolejne wybicie mogłoby zwiastować kontynuację zwyżki nawet w rejon 2 zł. Pierwszy raz o potencjalnych wzrostach pisaliśmy 3 marca, a ostatnia analiza miała miejsce 25 kwietnia.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD/JPY – na lokalnym oporze
Następny artykułGBPUSD – po raz kolejny rejon 1.4400 w grze
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here