Naga MarketsMostostal-Export jest spółką budowlano-deweloperską, obecną na polskim rynku od ponad pół wieku. Realizuje inwestycje budowlane począwszy od założeń techniczno-ekonomicznych, poprzez organizację finansowania, na kompleksowym wykonawstwie całego przedsięwzięcia skończywszy.

Spółka trafiła na tzw. listę alertów. Do listy mogą zostać zakwalifikowane spółki, które są w upadłości, wartość ich kapitalizacji nie przekracza 5 mln euro, charakteryzują się niskim poziomem płynności (w okresie 3 miesięcy mediana liczby transakcji wynosiła mniej niż 10 transakcji na sesję lub mediana wartości transakcji była mniejsza niż 50.000 zł na sesję) oraz wysoką zmiennością kursu akcji (średni kurs w okresie miesiąca był równy lub niższy niż 50 gr).

Te artykuły również Cię zainteresują
Lista Alertów jest jednym z rozwiązań wprowadzonych podczas tzw. wojny ze spółkami groszowymi. Nowe rozwiązanie nie wszystkim się podoba i budzi sporo kontrowersji. Część spółek broniąc się przed trafieniem na listę będzie scalać akcje w celu wydostania się nad poziom 50 groszy.

Na wykresie miesięczny widać, że kurs spółki znajduje się na tle historycznym na bardzo niskim poziomie, jest to w tej chwili spółka groszowa.

Na wykresie tygodniowym można zauważyć pewne odbicie, które jak dotąd zakończyło się przy pierwszym oporze. Widać tygodniową świecę pin bar, która sygnalizuje zakończenie ruchu wzrostowego. W pobliżu znajduje się przyspieszona linia trendu i dopiero jej przełamanie będzie świadczyło o możliwym początku nowego ruchu. Warto pamiętać o obecności na liście, za którą w tym przypadku idzie także niska płynność – inwestycje w takie spółki niesie za sobą pewne ryzyko występowania dużych luk cenowych.

Porównując spółkę z szerokim indeksem WIG widać wyraźnie, że giełda powoli rośnie, podczas gdy inwestycja w Mostostal Export przynosi od ponad 2 lat same straty.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here