Naga Marketsmoex-rosja-russia-ccOd początku 2017 roku największego przedsiębiorstwa notowane na moskiewskim parkiecie (MOEX) otrzymają dostęp do rynków walutowych i pieniężnych – tak wynika przynajmniej z wiadomości przekazanych przez Bank Rosji w piątek.


Chęć zwiększenia giełdowych obrotów

Jak informuje agencja prasowa Reutera, do tej pory przedsiębiorstwa mogły handlować walutami w ramach giełdy jedynie poprzez banki komercyjne i domy maklerskie, płacąc prowizje od realizowanych transakcji. Obecnie ma ulec to zmianie, jednak tylko w przypadku największych.

Przedsiębiorstwa, których kapitał wynosi co najmniej 1 milion rubli, uzyskają bezpośredni dostęp do rynku walutowego oraz pożyczkowego. Wdrożenie planowanych zmian zapowiedziano na 16 stycznia 2017 roku.

Co spowodowało decyzję rosyjskiego banku centralnego? Przede wszystkim chęć zwiększenia płynności na rynku FX oraz przyrost ogólnych obrotów i wolumenów krajowej giełdy. Przedsiębiorstwa mające zamiar handlować bezpośrednio poprzez MOEX muszą posiadać w swoich strukturach dedykowany departament transakcji finansowych oraz wolumeny tradingowe niemniejsze niż $100 milionów w przedziale ostatnich dwóch lat.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here