Naga MarketsOperator głównego rosyjskiego parkietu giełdowego, MOEX, poinformował dzisiaj o rozpoczęciu nowego programu animacji rynkowej (market making) mającego wspierać płynność na instrumencie FX Spot, USD/RUB.

Jest to pierwsza w historii inicjatywa, której celem jest zapewnienie jeszcze większej płynności USD/RUB, jednego z najpopularniejszych walorów na lokalnym rynku walutowym. Ma to na celu przyciągnąć do handlu nie tylko kolejne podmioty instytucjonalne, ale jednocześnie podnieść jakość książki zleceń.

W pierwszym kwartale 2017 roku średni dzienny wolumen handlowy Forex w przypadku moskiewskiej giełdy wyniósł 5,5 miliarda USD dla transakcji spot oraz 19,6 miliarda w przypadku transakcji swap. Bardziej szczegółowe informacje na temat programu, znajdują się na stronie giełdy.

W ujęciu historycznym notowania USD/RUB regularnie osuwają się z rekordowych szczytów, testując obecnie poziomy obserwowane ostatni raz w połowie 2015 roku. Pomimo zadowalającego wolumenu transakcji, dodatkowa płynność z całą pewnością wspomoże „techniczność” niższych interwałów, szczególnie poniżej kilkunastu minut:

USD/RUB W1 – notowania w ujęciu historycznym


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here