Naga MarketsW dniach 18-19 lipca br., odbyła się druga edycja Cryptocurrency World Expo w Warszawie i trzecia w ogóle. Po świetnej konferencji w Berlinie, CWE wróciło do Polski z jeszcze bogatszym programem i jeszcze ciekawszą ofertą. Oprócz mnóstwa wiedzy, którą na scenie dzielili się zaproszeni eksperci, uczestnicy konferencji mieli także okazję zapoznać się z ofertą 60 projektów i podmiotów branży Blockchain.

Korzystając z okazji, że redakcja Comparic.pl również uczestniczyła w tym wydarzeniu, mieliśmy przyjemność porozmawiać z Jakubem Mościckim, reprezentującym Crypto Security Fund – pierwszy w Polsce fundusz zabezpieczający dedykowany dla giełd kryptowalut. W specjalnym wywiadzie opowiedział nam o idei powstania owego programu jak i o stabilności oraz bezpieczeństwie jego struktury.

Warto także przypomnieć, że już na początku lipca br. Jakub Mościcki nie ukrywał, iż wierzy w to, że Crypto Security Fund pomoże polskiemu rynkowi się rozwinąć:

Rynek kryptowalut nadal jest bardzo młody, a przez to ma wiele wad i niedociągnięć. Jedną z takich wad jest właśnie brak zabezpieczenia przed kradzieżą środków z giełd. Mimo wielu ostrzeżeń o tym, aby środków na giełdzie nie trzymać dłużej niż to konieczne, w dalszym ciągu zdarzają się zuchwałe kradzieże, a wiele osób traci swoje wszystkie kryptowaluty. Dlatego uważamy, że wprowadzenie zabezpieczenia depozytów pozwoli znacznie zmniejszyć ryzyko utraty krytpowalut, a tym samym giełdy staną się bezpieczniejsze dla inwestorów i traderów, co z kolei znacząco wpłynie na popularność tej formy lokowania kapitału. Ponadto, spółka ta jest częścią kolejnego etapu budowania silnej grupy FinTechowej o polskich korzeniach. Chcemy wspólnie zrobić z Polski lidera w branży kryptowalut i blockchain.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – stawki celne powodem wyprzedaży
Następny artykułDanske Bank o konferencji BoE i dalszym kursie EUR/GBP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here