Naga MarketsMorgan Stanley: zysk w górę aż o 45% względem poprzedniego kwartałuMorgan Stanley okazał się jednym z niewielu banków inwestycyjnych, który w okresie pandemii osiągnął wzrost zysku rdr w II kwartale 2020 r. Pozostałe amerykańskie wielkie banki, jak np. JPMorgan Chase oraz Bank of America zanotowały znaczne spadki dochodów.

  • Morgan Stanley jako jeden z ostatnich dużych banków opublikował raport finansowy za I półrocze 2020 r.
  • Okazało się, że bank poradził sobie świetnie w ostatnim kwartale, znacznie lepiej niż konkurenci tacy jak JPMorgan Chase czy Bank of America.
  • Zysk netto Morgan Stanley w II kwartale wzrósł o 45% do 3,2 mld dol. względem poprzedniego kwartału.

Morgan Stanley: świetne wyniki za II kw. 2020

Morgan Stanley, amerykański gigant bankowości inwestycyjnej, osiągnął w II kwartale 2020 r. zysk netto w wysokości 3,2 mld dol., poprawiając aż o 45% wynik z poprzedniego kwartału. Przełożyło się to na zysk na akcję w wysokości 1,96 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrosły także przychody banku, które w II kw. 2020 r. wyniosły 13,4 mld dol. – to aż o 3,2 mld dol. więcej niż w analogicznym okresie rok temu, a w ujęciu procentowym: aż 31,4 proc. więcej.

– Nasza 10-letnia transformacja działalności miała w zamiarze dać nam stabilność w okresach poważnych rynkowych trudności – stwierdził James Gorman, CEO Morgan Stanley, w czwartkowym oświadczeniu.

– Drugi kwartał okazał się testem naszego modelu biznesowego i radziliśmy sobie w nim nadspodziewanie dobrze, osiągając rekordowe rezultaty – dodał CEO banku.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Zobacz również: Bitcoin z najniższą zmiennością od 3 lat. Możliwe, że to zapowiedź spadków.

Zasadniczym powodem tak dobrych wyników Morgan Stanley jest 60% wzrostu w działalności związanej z tradingiem oraz gwarantowaniem emisji. Bankowi zdecydowanie sprzyjała sytuacja dużej zmienności na rynkach.

– Wzrost w II kwartale jest na dobrych rezultatach z I kwartału. W dalszym ciągu ponad 90% naszych pracowników pracuje zdalnie ze swoich domów, co pokazuje naszą operacyjną elastyczność – podkreślił sukces James Gorman.

Morgan Stanley: zysk w górę aż o 45% względem poprzedniego kwartału
Notowania Morgan Stanley. Źródło: tradingview.com

W efekcie publikacji wyników kurs akcji Morgan Stanley w czwartkowej sesji na NYSE wzrósł o 2,51% do 52,64 dol.

Morgan Stanley: zysk w górę aż o 45% względem poprzedniego kwartału
Porównanie notowań Morgan Stanley (kolor pomarańczowy) oraz Financial Sector Select SPDR ETF (linia niebieska). Źródło: stooq.pl

Kurs akcji banku radził sobie także znacznie lepiej niż sektor finansowy w notowaniach na amerykańskim parkiecie w ostatnich 5 miesiącach spowitych widmem pandemii. Na wykresie poniżej porównany jest kurs akcji Morgan Stanley oraz ETF o nazwie Financial Sector Select SPDR i tickerze XLF.

Jak widać, notowania Morgan Stanley są tylko 5% poniżej poziomów z lutego, natomiast ETF sektora zanotował od lutego 20% spadek.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here