Naga MarketsJak wynika z doniesień Bloomberg News, Morgan Stanley może początkowo przenieść 300 osób ze swojej londyńskiej załogi w związku z Brexitem – nie wiadomo jeszcze czy ostateczny wybór padnie na Frankfurt, czy też na Dublin.


Łącznie 1000 osób straci pracę?

Pod koniec stycznia pisaliśmy, że w razie Brexitu, Morgan Stanley oraz Citi gotowe są przenieść ponad 1000 miejsc pracy z londyńskiego Citi do innych lokalizacji na terenie Europy kontynentalnej. Jak wynika jednak z informacji przekazanych Bloombergowi przez trzy nienazwane źródła blisko związane ze sprawą, MS w pierwszej kolejności zdecyduje się na transfer „jedynie” 300 stanowisk.

Zobacz również: Polska przejmie tysiące miejsc pracy dzięki Brexitowi?

Wiodące przedsiębiorstwa finansowe od miesięcy ostrzegają, że brytyjskie referendum w sprawie opuszczenia struktur unijnych może zmusić je do zmiany dotychczasowych siedzib zajmujących się tradingiem, sprzedaż i obsługą klienta.

Coraz więcej szczegółów w tej sprawie zaczyna pojawiać się po niedawnym wystąpieniu premier Theresy May, która potwierdziła, że UK chce całkowicie opuścić wspólny rynek – szansa na świadczenie usług na podstawie europejskiego „paszportu” odeszła więc najprawdopodobniej w zapomnienie.

Chociaż sam MS nie boi się przenosin – posiada bowiem wiele innych dobrze rozwiniętych centrów w Europie (między innymi wspomniany we wstępie Frankfurt lub Dublin) – to o własne posady drżą szeregowi pracownicy i menedżerowie niższego szczebla.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here