Naga MarketsJeden z najbardziej znanych banków inwestycyjnych świata – Morgan Stanley podjął własnie decyzję o zwolnieniu nawet 25% swoich wszystkich traderów. Wyniki za trzeci kwartał tego roku faktycznie rozczarowywały – bank odnotował 46% spadek zysku z działalności na rynkach kapitałowych. Czy to jest powód masowych zwolnień?


Najwyraźniej tak. Prezes Morgan Stanley, Colm Kelleher stwierdził niedawno, że dział odpowiedzialny za bankowość inwestycyjną i obrót papierami o stałym dochodzie przechodzi ciężkie czasy. Nie wiadomo czym są one spowodowane, jednak liczby nie kłamią – bank nadal zarabia niemal połowę mniej niż w zeszłym kwartale.

Spróbuj handlu CFD na akcje największych amerykańskich firm: Morgan Stanley, Coca Cola, IBM – dostępne u brokera FxPro.

Jak informują media, zwolnień mogą spodziewać się wszyscy pracownicy MS na całym świecie. Najwięcej ludzi straci jednak pracę w Londynie, który za Nowym Jorkiem będzie najbardziej przewietrzonym biurem banku. O zwolnieniach w warszawskiej placówce Morgan Stanley, jak na razie nic nie wiadomo.

Steven Chubak analityk Nomura stwierdza, że dochody z obrotu obligacjami będą stanowić zaledwie 5% całości wyniku finansowego banku w tym roku. Prognozy rynkowe dotychczas zakładały, że wielkość ta będzie niemal dwukrotnie wyższa.Najwyraźniej problemy z handlem na instrumentach dłużnych nie są domeną Morgan Stanley. Również JP Morgan zanotował spadek dochodów z tej działalności – jednak tylko o 35%.

Sytuacja na wykresie MS jest o tyle ciekawa, że znajdujemy się tuż pod linią trendu spadkowego. Prawdopodobnie dzisiejsza lub najdalej jutrzejsza sesja, odpowie na pytanie czy tendencja wzrostowa rozpoczęta w październiku jest faktyczną kontynuacją szerszego trendu, czy jest to jedynie korekta ostatnich spadków:chartZaktualizowany wykres można śledzić: tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here