Naga MarketsMorgan Stanley znów chce sprzedawać EUR/USD

12.09.2013

Morgan Stanley szuka miejsca na dołożenie do krótkiej pozycji na EUR/USD w swoim krótkoterminowym portfolio makro. Stop loss na przewidziany jest na poziomie 1.3450, a cel na 1.2600.

Pozycja Morgan Stanley z sierpnia.

“EUR może być wspierane w najbliższym czasie przez wzrost apetytu na ryzyko, jednak my trzymamy się naszej strategii sprzedawania rajdów. Przebicie powyżej sierpniowego szczytu na poziomie 1.3450 jest mało prawdopodobne i dlatego szukamy sposobności, żeby sprzedać EUR/USD ponownie w okolicy 1.3320. Polityczna niepewność we Włoszech wciąż jest wysoka, a zmienność może wzrosnąć wraz ze zbliżającymi się wyborami w Niemczech. W dodatku dane o produkcji przemysłowej były rozczarowujące we wczorajszej publikacji z Francji” – piszą analitycy MS. Na marginesie warto dodać, że dzisiejsze dane o produkcji przemysłowej w strefie Euro również wypadły słabo.

Morgan Stanley znów chce sprzedawać EUR/USD
EUR/USD dzienny – opracowanie własne

Na chwilę obecną, Morgan Stanley w swoim średnoterminowym portfolio utrzymuje dwie długie pozycje na USD/JPY z poziomy 97.00 i ok. 98.50 ze stopem na 95.75 i celem na 106.00.

“Uważamy, że Bank Japonii brzmi coraz bardziej gołębio. Ishida z BOJ podkreślił, że gospodarka potrzebuje nominalnego wzrostu dochodu co potwierdzi ożywienie gospodarcze. Możliwe wprowadzenie podwyżki podatku od sprzedaży w październiku mogłoby skłonić BOJ do podjęcia dalszych kroków w luzowaniu polityki monetarnej, by osłonić wzrost gospodarczy” – dodaje MS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here