Naga MarketsLogo Netflix w postani wielkiego czerwonego NGiełdowe rekomendacje publikowane przez analityków domów maklerskich czy banków inwestycyjnych zakładają perspektywę kilku tygodni, miesięcy – rzadziej lat. Z natury więc powinny być aktualizowane dość rzadko. Chyba, że mamy do czynienia z jedną z najgorętszych spółek technologicznych na parkiecie i najnowszym raportem finansowym. 


Po tym jak Netflix opublikował wczoraj swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał tego roku, akcje spółki zyskiwały nawet 17% w handlu po godzinach na Nasdaq.

Wszystko za sprawą blisko 7 milionów nowych abonentów usług streamingowych amerykańskiego giganta technologicznego. Baza użytkowników Netflix wzrosła w tym roku do poziomu 137 milionów co sprawia, że jest to obecnie największa na świecie usługa oferująca wideo na życzenie. Sama spółka prognozuje, że w tym roku uda jej się przyciągnąć do siebie 28,9 mln użytkowników.

Znana przede wszystkim z międzynarodowego hitu jakim jest House of Cards, czy serialem Stranger Things platforma poinformowała o dodaniu rekordowych 676 godzin materiału w trzecim kwartale tego roku. Światową popularność Netflixa wspierają takie seriale jak BoJack Horseman, Ozark czy Maniac.

Lepsze prognozy zmieniają wycenę analityków Morgan Stanley

Najnowszy raport poinformował o 34-procentowym wzroście poziomu sprzedaży do kwoty $4 mld, a zysk na akcję w trzecim kwartale wyniósł zaskakujące 89 centów (konsensus Wall Street wynosił 63 centy).

wykres dzienny spółki Netflix
Wykres dzienny NFLX. Spółka pozostaje w długotrwałym trendzie wzrostowym, a najbliższy, kluczowy opór znajduje się w rejonie poziomu 385 dolarów za akcję. O $10 wyżej niż zakładają to prognozy Morgan Stanley. |TradingView

Najnowszy raport zadaje kłam twierdzeniom, jakoby wzrost spółki będzie powolny. W związku z tym analitycy Morgan Stanley, którzy na dzień przed publikacją najnowszego raportu ograniczyli swoje prognozy dla spółki, ponownie zabrali się za wycenę Netflixa. W najnowszym raporcie banku poziom docelowy dla spółki został wyznaczony na 475 dolarach za akcję. Oznacza to wzrost prognoz o 25 dolarów względem środowego raportu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here