Naga MarketsMorgan Stanley doda do swojego krótkoterminowego portfolio makro shorta na parze USD/JPY – wejście na poziomie 103, SL ustawiony na 104, a TP na 98.

Według prognoz banku, JPY stanowi jeden z głównych kanałów transmisyjnych pomiędzy rynkami wschodzącymi (EM) oraz rynkami wysokorozwiniętymi (DM) w przypadku FX. Biorąc to pod uwagę, możemy spodziewać się utrzymania zagrożeń wynikających z EM – zwłaszcza ryzyko wzrostu gospodarczego Chin. USDJPY najprawdopodobniej odbije się i zapewni ciekawe możliwości sprzedażowe. Morgan Stanley oczekuje odbicia na poziomie 103.50 i pojawienia się od tego momentu trendu spadkowego. Ruch poniżej 101.75 może zmierzać do ważnego poziomu 100.60. W średnim okresie dalsze spadki poniżej 100.60 będą w stanie otworzyć szansę do osiągnięcia 98.00, który jest obszarem docelowym MS.

Morgan Stanley dalej utrzymuje również EUR/USD z pozycją short na poziomie 1.3750 – SL 1.3850 i TP 1.33.

Dywergencja pomiędzy głównymi państwami Unii Europejskiej staje się coraz bardziej oczywista – co obrazują między innymi pogorszające się dane z francuskiego rynku pracy. Bank wierzy, że EBC wykaże się z tego powodu większą elastycznością próbując odpowiedzieć na dalszy spadek CPI lub zaostrzy obecną politykę finansową. W związku z tym spodziewane jest ograniczone odbicie eurodolara, które MS chce wykorzystać – po dojściu do poziomu 1.3750 – do przygotowania aktualnej strategii pod niedźwiedzie. Ruch poniżej 50 DMA na 1.3650 dostarczyłby odnowiony sygnał negatywny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here