Naga MarketsSiedziba Morgan StanleyW dniu dzisiejszym możemy obserwować umocnienie dolara amerykańskiego (USD). W dłuższym okresie, uwaga rynku cały czas będzie skupiona na polityce monetarnej Stanów Zjednoczonych, oraz poziomu stóp procentowych. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na parze EUR/USD według Morgan Stanley.


Poprzedni rok przyniósł wzrost stóp procentowych, co przełożyło się na korzyść dolara. Morgan Stanley prognozuje, że bieżący rok przyniesie spadek wzrostu gospodarczego oraz rentowności do poziomów zbliżonych do reszty świata. Analitycy zaznaczają również, że rentowności 10-letnich obligacji skarbowych pozostają zbyt wysokie. Jeśli nie zaczną się one spadać, to rynek akcyjny może pozostawać pod presją.

Głównymi czynnikami determinującymi realne rentowności są polityka monetarna Fedu oraz poziom napływu kapitału do kraju w odniesieniu do zapotrzebowania. Jeżeli inwestorzy uważają politykę Fed za zbyt restrykcyjną, to oczekiwania inflacyjne spadają, rezultatem jest wzrost rentowności. W przypadku przepływów, jeżeli są one niskie, jest to powód do podwyższenia poziomu stóp procentowych. Aktualnie rentowność znajduje się wcześniejszych oczekiwań Rezerwy Federalnej.

Bank Morgan Stanley sugeruje zajęcie pozycji krótkiej na kursie USD/JPY. Stop loss dla pozycji jest przewidziany na poziomie 110. Zaleca również zajęcie pozycji długiej na parze EUR/USD. Bank uważa, że w przypadku pozytywnych sygnałów na temat porozumienia na linii Chiny- USA oraz postępów w sprawie Brexitu, na rynku może pojawić się większa zmienność. Jeżeli dojdzie do wybicia poziomu 1.15, wzrosty na “Edku” mogą przyspieszyć.

Wykres EUR/USDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here