Naga MarketsMorgan-Stanley-logoPopularny kabel, czyli GBP/USD od początku tygodnia spadł już o ponad 360 pips a w tym momencie znajduje się w okolicy przedziału zmiany ceny z początku 2009 roku. Analitycy Morgan Stanley wskazują trzy główne ich zdaniem przyczyny tak sporej przeceny brytyjskiej waluty:


Po pierwsze: Brexit

Wydaje się, że to przyczyna wszystkich problemów. Ogłoszenie po ostatnim szczycie europejskim referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w strukturach Unii znacznie podwyższyło ryzyko polityczne GBP. Szok spowodowany rzeczywistą możliwością wyjścia jednego z trzech głównych państw Europy z budowanej przez lata Unii odbił się na wycenie zarówno EUR jak i (znacznie gorzej) na wycenie GBP.

Po drugie: hedge

Z danych wynika, że inwestorzy posiadający swoje aktywa w Wielkiej Brytanii nie zamierzają ani ich sprzedawać ani zabezpieczać. Prostym i skutecznym zabezpieczeniem ma być sprzedaż waluty. Również fundusze inwestycyjne, które pochodzą z Wielkiej Brytanii mogą zabezpieczyć się przed ryzykiem głębszych spadków na LSE poprzez otworzenie krótkich pozycji na GBP/USD.

Po trzecie: spekulanci

Spore spadki na GBP/USD skłonią długoterminowych inwestorów do otworzenia pozycji przeciwnych w celu zabezpieczenia części zysku. Do sprzedających dołączają również spekulanci dla których wysoka zmienność jest szczególnie pożądana, by w krótkim czasie zarobić niezwykle dużo.

Dołącz do spekulujących na funcie z pomocą FxPro – sprawdź oferowane warunki handlu

W naszej ocenie, GBP.USD będzie zniżkować do końca tego tygodnia. Ewentualne wzrosty będą dość szybko sprzedawane przez ostatnią wspomnianą grupę uczestników rynku. Najbliższe wsparcia to 1,3650 oraz 1,3500:

Obecnie na GBP/USD trwa konsolidacja. Zdaniem analitykó Morgan Stanley wybicie dołem tejże jest jedynie kwestią czasu.
Obecnie na GBP/USD trwa konsolidacja. Zdaniem analitykó Morgan Stanley wybicie dołem tejże jest jedynie kwestią czasu.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here