Naga MarketsMorgan-Stanley-logoMorgan Stanley nadal jest zdania, że w średnim terminie USD będzie nadal przybierać na wartości, jednak na fali ostatniego przemówienia FED, zauważa szanse na tymczasową korektę na EUR/USD.


Zdaniem ekonomistów Morgan Stanley, FED zasugerował, że podwyżka stóp procentowych przewidywana na drugą połowę tego roku jest nadal zależna od danych spływających z amerykańskiej gospodarki. W odpowiedzi na tak gołębi język, rynek zrewidował swoje oczekiwania w stosunku do terminu pierwszej podwyżki. Najczęściej wymienianym terminem wśród inwestorów instytucjonalnych jest wrzesień 2015.

Dlatego, Morgan Stanley jest zdania, że w najbliższym terminie EUR/USD odnotuje zauważalną korektę, gdy dolar nieco osłabnie w stosunku do pozostałych walut. Bank nie zmienił jednak swoich długoterminowych prognoz. W długim terminie Morgan Stanley nadal jest niedźwiedzio nastawiony do głównej pary walutowej, zwłaszcza w sytuacji wykupu aktywów finansowych przeprowadzanych przez EBC.

Wykres dzienny pary EUR/USD. Gwałtowne wybicie spowodowane ostatnimi danymi z USA już niemal w całości zostało zniesione przez rynek. Morgan Stanley jest zdania, że korekta na EUR/USD jeszcze potrwa. Najbliższym poziomem oporu są okolice 1.1090-1.1170.

Więcej rekomendacji oraz opisów aktualnych pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here