Naga MarketsMorgan-Stanley-logoTak, ten tydzień będzie zdominowany przez rekomendacje dotyczące amerykańskiego dolara, a środowe FOMC będzie wydarzeniem niemal kończącym 2015 rok. Analitycy Morgan Stanley nie zapominają jednak o tym, że rynek walutowy to nie tylko USD. Dziś bank namawia do krótkiej sprzedaży GBP/JPY. Dlaczego?


Dziś w nocy mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi wynikami kwartalnego raportu Tankan – publikacji, której wydźwięk dość dobitnie pokazuje trendy na JPY. Indeks dla dużych przedsiębiorstw pozytywnie zaskoczył wynikami powyżej prognoz (dla producentów 12 wobec prognoz na poziomie 11, dla pozostałych 25 versus 23). Obecnie długie pozycjonowanie na JPY jest przynajmniej zauważalne – zdają sobie sprawę analitycy Morgan Stanley – a tłumaczone jest w równym stopniu dzisiejszą publikacją jak i popytem na mało ryzykowne waluty, takie jak właśnie JPY. chartApetyt na ryzyko zmniejsza się przed wydarzeniami mogącymi wywołać szczególną zmienność na rynku – w ten opis idealnie wpasowuje się środowa decyzja w sprawie amerykańskich stóp procentowych. GBP w takim razie traci, JPY zyskuje – jest to więc idealne połączenie dwóch walut, które powinny przynieść spodziewany zysk z krótkich pozycji.

Sprawdź zalety opcji binarnych i wykorzystaj je na GBP/JPY.

Z perspektywy analizy technicznej należy zauważyć, że szeroka strefa wsparcia w rejonie 183,70/40 została dziś rano pokonana przez przeważające siły podaży. Spóźnialscy mogą liczyć na ewentualny retest dolnego ograniczenia strefy, lub jeśli on nie nastąpi – warto sprzedawać kolejne lokalne szczyty na tej parze – rekomendują analitycy Morgan Stanley. GBPJPYH1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here