Naga MarketsMorgan-StanleyAnalitycy Morgan Stanley w dzisiejszej nocie handlowej zwracają uwagę na przełamanie przez USD/CAD kluczowego, psychologicznego poziomu 1.30. Ich zdaniem dolar kanadyjski ma jeszcze sporo miejsca, aby kontynuować swoje spadki w stosunku do silniejszego kolegi (USD) i w najbliższym czasie może dojść w okolice 1.34.


Za osłabieniem CAD przemawiać ma między innymi chęć dalszego luzowania polityki monetarnej, kolejna runda spadków cen ropy odbijająca się negatywnie na kanadyjskiej gospodarce oraz pogorszenie sytuacji na rynku towarowym.

„Wzrost światowej produkcji ropy zwiększa ryzyko dalszych osunięć notowań, co powinno przekładać się na deprecjację CAD. Spadek warunków handlowych w przypadku i tak osłabionej już gospodarki sprawia, że utrzymujemy niedźwiedzie nastawienie do dolara kanadyjskiego” – dodaje Morgan Stanley.

Od strony czysto technicznej znajdujemy się wewnątrz fali trzeciej, stanowiącej w szerszym ujęciu jeden z elementów większej fali 3, co prezentuje poniższy wykres.

b88

Początkowe cele Morgan Stanley znajdują się obecnie na 1.34. SL w przypadku nowej długiej pozycji ustawiane szeroko, na wysokości 1.29 (tuż nad szczytem fali pierwszej). Zejście niżej sugerowałoby bowiem, że obecne liczenie fal wymagałoby ponownej oceny.

Morgan Stanley utrzymuje długą pozycję na USD/CAD uruchomioną na wysokości 1.2540 z celem na 1.34. SL został obecnie przesunięty, dokładnie na wysokość 1.2820.  

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here