Naga MarketsW datowanym na 11 grudnia raporcie analityków Morgan Stanley w sekcji „Trade Ideas of the Week” znalazła się propozycja długiej pozycji na NZDUSD oraz krótkiej na USDILS. Szczegóły wraz z poziomami docelowymi, obrony oraz komentarzem znajdują się poniżej.


NZD z miejscem na techniczne odbicie

„Rynek sprzedaje NZD już od jakiegoś czasu i pozycjonowanie dotarło do ekstremalnych wartości. Jesteśmy zdania, że istnieje miejsce na techniczne odbicie. Liczymy na dalsze spadki USD, które z pewnością pomogą popularnemu kiwi” – czytamy w komentarzu Morgan Stanley.

Zgodnie z danymi CFTC, rynek cały czas wyprzedaje NZD, a w zeszłym tygodniu liczba krótkich pozycji była największa od maja. Nieumiejętność pokonania poziomu 0,68 sugeruje jednak, że niedźwiedzie nie chcą lub nie są w stanie zejść niżej.

NZD/USD D1, TradingView

W efekcie MS rekomenduje kupno NZD/USD w kierunku 0.7100 z poziomem SL na 0.6850.

Komentarze dużych banków pochodzą z dzisiejszej aktualizacji FxWatcher. Sprawdź co jeszcze przygotowali analitycy>>>

ILS również wykorzystuje słabość dolara

Kolejną walutą, którą warto kupować w stosunku do dolara amerykańskiego jest nowy szekel izraelski (ILS). O ile ten znajdował się pod presją w ostatnim czasie, to wygląda silnie wobec słabości USD.

USDILS D1, TradingView

Cena docelowa według Morgan Stanley znajduje się na 3,40, a zabezpieczenie pozycji warto ustawić w okolicach 3,55. Zanim cena dojdzie jednak do minimów sprzed kilku lat, będzie musiała pokonać tegoroczne dołki na wysokości 3,4820 (te jak na razie jednak skutecznie blokują silniejszą deprecjację).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here