XTB
Strona główna Aktualności Morgan Stanley Top Trades 2015 – co sprzedawać i kupować w przyszłym...

Morgan Stanley Top Trades 2015 – co sprzedawać i kupować w przyszłym roku?

Naga MarketsMorgan-Stanley-logoAnalitycy Morgan Stanley na koniec 2014 roku przygotowali globalne prognozy dla rynku walutowego oraz ranking najciekawszych ich zdaniem trade’ów, które powinny znaleźć się w portfelu każdego inwestora w 2015. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam podsumowanie Morgan Stanley Top Trades 2015 wybierając trzy rekomendacje cieszące się największą popularnością.


Sprzedaż EUR/USD od 1.12

EUR znajduje się pod presją spadkową w związku z globalnym ryzykiem deflacyjnym – szczególnie kiedy pod uwagę weźmiemy relatywną otwartość europejskiej gospodarki oraz wysokie poziomy zadłużenia:

Te artykuły również Cię zainteresują
• Prognozy wzrostowe EZ nie należą do najbardziej optymistycznych – w związku z tym oczekiwania rynkowe dot. dalszego luzowania są bardzo wysokie

• Działania podjęte przez ECB do tej pory mogą okazać się wystarczające, aby utrzymać silną presję spadkową na wspólnej walucie

• Portfel odpływów kapitałowych pokrywa się z długoterminowymi, strukturalnymi spadkami

Morgan Stanley zaleca sprzedaż EUR/USD i celowanie w poziom 1.12 pod koniec 2015 roku. Gdybyśmy zawarli pozycję w tym momencie zagwarantuje to potencjalny zysk na poziomie 1700 pipsów.

Musimy jednak pamiętać o konieczności posiadania bardzo szerokiego SL – nawet 500 pipsowego, aby wytrzymać głębokie korekty.

EURUSDWeekly 02.12

Największym zagrożeniem dla niedźwiedziej prognozy dla euro są ruchy ze strony światowych banków centralnych, które zdecydują się na poszerzanie rezerw walutowych. Doprowadzi to bezpośrednio do wznowionej alokacji EUR i może silnie wypchnąć europejską walutę w górę.

Kupno USD/JPY od 127

Analitycy Morgan Stanley rekomendują również otwieranie longów na USD/JPY, według nich kurs tej pary na koniec 2015 roku powinien znaleźć się w okolicy 127. Kurs ten na takich poziomach był widziany ostatnio w 2002 roku, a w ostatnich 2 latach wzrósł o ok. 60%.

• Morgan Stanley uważa że USDJPY będzie nadal rósł w 2015 roku, choć w wolniejszym tempieniż obserwujemy w ciągu ostatnich dwóch lat.

• Obecna polityka BOJ oraz reformy GPIF (Government Pension Investment Fund) powinny wpływać na odpływ kapitału z Japonii co z kolei przekłada się na słabszego jena.

• Japońskie firmy w dalszym ciągu powinny opierać swój zysk głównie ze swoich przypływów zagranicznych do momentu aż reformy wewnętrzne nie pobudzą krajowej produktywności.

Polityka wewnętrzna jest największym zagrożeniem dla powyższego scenariusza, ponieważ może nakręcić popyt krajowy oraz wpłynąć na kurs USD/JPY. Brak jakichkolwiek reform uderzy w lokalne ceny aktywów oraz oczekiwania inflacyjne co według analityków Morgan Stanley przełoży się na silniejszego jena.

USDJPY_20141204

Sprzedaż GBP/USD do 1.45

Kolejna rekomendacja analityków Morgan Stanley to sprzedaż GBPUSD oczekując spadków aż do 1,45 na koniec 2015 roku.

• Podczas gdy wzrost UK powinien być jedynie umiarkowany w 2015 roku, to i tak pozostanie silny w porównaniu do kolegów z grupy G10

• …jednak niepewność polityczna i fiskalna będzie prawdopodobnie czynnikiem negatywnie wpływającym na GBP w przyszłym roku.

• Perspektywy odnowionej konsolidacji fiskalnej będzie prawdopodobnie osłabiać GBP …

• … podczas gdy wszelkie inicjatywy polityczne z głównych partii politycznych mogą zniechęcaćinwestorów zagranicznych do inwestowania swoich pieniędzy w Wielkiej Brytanii.

Według analityków Morgan Stanley jedynym zagrożeniem niedźwiedziego scenariuszu może być sytuacja, w której wystąpi dużo szybszy od oczekiwań wzrost płac w Wielkiej Brytanii co powinno przełożyć się na oczekiwania podwyżki stóp procentowych a to z kolei jest będzie czynnikiem wpływającym pozytywnie na funta.

GBPUSD_20141203

Morgan Stanley życzy jednocześnie swoim klientom Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku – redakcja Comparic oczywiście dołącza się do tych życzeń!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ico Capital.com
Capital.com CFD Trading App
Free
Pobierz aplikację Pobierz aplikację