Naga MarketsWyraźny trend wzrostowy CAD/JPY zapoczątkowany jeszcze w czerwcu ma szansę na kontynuację – twierdzą analitycy Morgan Stanley. Bank szuka okazji do wejścia w długie pozycje po tym jak Donald Trump pozbywa się kolejnego z swoich doradców…


Steve Bannon był z całą pewnością osobą kontrowersyjną – przekonują analitycy banku. Choć jego pomoc w toczącej się ubiegłej jesieni kampanii wyborczej okazała się nieoceniona, to jednak zamiłowanie Bannona do teorii spiskowych oraz zauważalne poparcie dla ruchów nacjonalistycznych sprawiały, że jego obecność w Białym Domu była jednym z czynników ryzyka.

W momencie gdy Donald Trump pożegnał się z swoim dotychczasowym doradcą, ten czynnik przestaje mieć znaczenie. Ryzyko pogłębienia protekcjonistycznej polityki Stanów Zjednoczonych maleje, co powinno przełożyć się na podwyższony popyt na CAD – czytamy w publikacji Morgan Stanley. Wzrosty dolara kanadyjskiego wspierać powinna również poprawa sytuacji na rynku surowców.

Odbierz Big Bank Report

Napięcie związane z potencjalnym konfliktem na Półwyspie Koreańskim wyraźnie spada. W związku z tym spada również zapotrzebowanie na waluty bezpieczne, których przykładem jest japoński jen.

Kupno pary w rejonie dolnego ograniczenia trójkąta zapewni stosunek zysku do ryzyka powyżej 2:1

Otrzymuj podobne komentarze znacznie wcześniej dzięki usłudze FxWatcher>>>

Wciąż pozostajemy w trendzie wzrostowym, pomimo zauważalnej i głębokiej korekty jaka miała miejsce pod koniec lipca na CAD/JPY. Obecnie, rynek konsoliduje w formacji trójkąta. Poszukujemy dobrego momentu do kupna pary, ograniczając ryzyko do minimum – podsumowują analitycy Morgan Stanley.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here