Naga MarketsWyraźny trend wzrostowy CAD/JPY zapoczątkowany jeszcze w czerwcu ma szansę na kontynuację – twierdzą analitycy Morgan Stanley. Bank szuka okazji do wejścia w długie pozycje po tym jak Donald Trump pozbywa się kolejnego z swoich doradców…


Steve Bannon był z całą pewnością osobą kontrowersyjną – przekonują analitycy banku. Choć jego pomoc w toczącej się ubiegłej jesieni kampanii wyborczej okazała się nieoceniona, to jednak zamiłowanie Bannona do teorii spiskowych oraz zauważalne poparcie dla ruchów nacjonalistycznych sprawiały, że jego obecność w Białym Domu była jednym z czynników ryzyka.

W momencie gdy Donald Trump pożegnał się z swoim dotychczasowym doradcą, ten czynnik przestaje mieć znaczenie. Ryzyko pogłębienia protekcjonistycznej polityki Stanów Zjednoczonych maleje, co powinno przełożyć się na podwyższony popyt na CAD – czytamy w publikacji Morgan Stanley. Wzrosty dolara kanadyjskiego wspierać powinna również poprawa sytuacji na rynku surowców.

Odbierz Big Bank Report

Napięcie związane z potencjalnym konfliktem na Półwyspie Koreańskim wyraźnie spada. W związku z tym spada również zapotrzebowanie na waluty bezpieczne, których przykładem jest japoński jen.

Kupno pary w rejonie dolnego ograniczenia trójkąta zapewni stosunek zysku do ryzyka powyżej 2:1

Otrzymuj podobne komentarze znacznie wcześniej dzięki usłudze FxWatcher>>>

Wciąż pozostajemy w trendzie wzrostowym, pomimo zauważalnej i głębokiej korekty jaka miała miejsce pod koniec lipca na CAD/JPY. Obecnie, rynek konsoliduje w formacji trójkąta. Poszukujemy dobrego momentu do kupna pary, ograniczając ryzyko do minimum – podsumowują analitycy Morgan Stanley.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia TDiS: Sygnał sprzedaży na GBPJPY
Następny artykułTMS: Pierwsze symptomy słabnięcia widoczne na rynkach
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here