Naga MarketsMorgan-Stanley-logoJak zauważają analitycy Morgan Stanley dotychczasowe super cykle (bardzo długie trendy) trwały na dolarze amerykańskim przez okres średnio siedmiu lat, gwarantując wzrost TWI na poziomie około 48%.


Super cykl dolara amerykańskiego

MS wierzy, że znajdujemy się obecnie w połowie trzeciego, ważnego rynku dolarowych byków w przeciągu ostatnich czterdziestu lat. Nietypowo długie prognozy rozwoju gospodarczego USA, poszerzająca się różnica pomiędzy kondycją USA i reszty świata oraz coraz większy przepływ inwestycji przez terytorium Stanów Zjednoczonych – wszystko to sugeruje, że rajd powinien rozciągać się dalej.

Ostatnie super cykle z czasem trwania oraz procentową zmianą wartości USD przedstawiono w poniższej tabeli:

n8

O ile możemy się jeszcze przesunąć?

Dolar amerykański w ostatnich latach umacniał się w stosunku do najważniejszych walut o 6%. Morgan Stanley wierzy, że taki stan rzeczy utrzyma się do końca 2016 roku, co pozwoli powtórzyć zasięg super cyklu obserwowanego w latach 90-tych.

Super cykle na EUR/USD od 1978
Super cykle na EUR/USD od 1978

QE – powód niedźwiedziego EUR

Decyzja Europejskiego Banku Centralnego dot. Poszerzenia programu skupu aktywów o obligacje rządowe i korporacyjne utrzymuje presję spadkową na wspólnej walucie. Oprócz QE musimy pamiętać o dodatkowym ryzyku politycznym ze strony Grecji – całość może sprowadzić EUR/USD nawet w okolice parytetu.

Transakcja

Morgan Stanley utrzymuje zlecenie limitowane w swoim portfolio strategicznym na sprzedaż EUR/USD od 1.15 – SL 1.1650, TP 1.09. Risk-reward wynosi w tym przypadku 5:1.

EURUSDWeeklyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here