Naga MarketsMorgan-Stanley-logoW dzisiejszej nocie handlowej Morgan Stanley informuje o swojej krótkie pozycji na NZD/USD znajdującej się w portfelu strategicznym. Zlecenie zostało aktywowane w miniony piątek po dotarciu przez cenę do poziomu 0.7850. MS celuje na dolarze nowozelandzkim do amerykańskiego w 0.7.


Poniżej prezentujemy argumenty zaprezentowane przez analityków banku tłumaczące takie posunięcie.

#1 W środowisku spadającego apetytu na ryzyko oraz niższych cen aktywów, NZD wydaje się być niezwykle wrażliwe. Ostatnia aukcja mleka zapewniła trochę wsparcia walucie, MS jest jednak przekonany, że będzie to jedyne tymczasowe.

#2 Jastrzębi wydźwięk ostatniego posiedzenia RBNZ nie zostanie najprawomocniej utrzymany podczas kolejnego posiedzenia. Pod uwagę wziąć należy bowiem inflację znajdującą się poniżej celu oraz globalne presje deflacyjne

#3 O ile rynek nadal wycenia z prawdopodobieństwem około 65% szanse na podwyżkę stóp w 2015 roku, to ekonomiści Morgan Stanley są przekonaniu, że RBNZ wstrzyma się z decyzją. Presje inflacyjne mogą wywoływać spore obawy – szczególnie przy tak niskim poziomie CPI, który obecnie obserwowany jest w Nowej Zelandii.

#4 Rynek prędzej czy później zacznie brać pod uwagę cięcia stóp, co negatywnie odbije się na silne dolara nowozelandzkiego.

NZDUSDWeekly 13.01

W związku z tym Morgan Stanley zaleca otwarcie krótkiej pozycji na NZD/USD, celując w 0.70. SL na 0.80.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here