Naga MarketsW poprzednim tygodniu szef  BOJ Koruda zaznaczył potrzebę słabszego jena i dodał iż ostatnie wyraźne osłabienie waluty nie wpływa niekorzystnie na gospodarkę Japonii. Podczas dzisiejszej konferencji po posiedzeniu BOJ Koruda podtrzymał swoje stanowisko zaznaczając iż obecnie stosowana polityka monetarna przynosi wymierne korzyści i w razie potrzeby będzie rozpatrywana jej ekspansja.

Nieco odmiennego zdania jest minister kraju kwitnącej wiśni – Abe, który powiedział iż słabszy ostatnio jen wpływa niekorzystnie na drobnych przedsiębiorców i gospodarstwa domowe. Szef kancelarii premiera Suga dodał jeszcze iż eksport nie rośnie mimo coraz słabszego jena.Morgan Stanley uważa iż z powodu powyższych sprzecznych wiadomości płynących z Japonii pojawił się dobry moment na większą krótkoterminową korektę na USDJPY. Bank oczekuje szybkiego spadku w okolice 108.00 – ostatni dołek, którego przebicie powinno otworzyć drogę do spadków w okolice 106,80 a nawet 105,80.

W związku z powyższym MS posiada obecnie krótką pozycję na parze USDJPY trzymaną od poziomu 109.00 licząc na spadki do 105,80.

usdjpy_20141007Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here