Naga MarketsMorgan-Stanley-logo

Początek kolejnego tygodnia to zarazem początek kolejnej dawki zmagań z rynkiem. Morgan Stanley podpowiada na co warto zwrócić uwagę w nadchodzącym tygodniu, aby w piątkowe popołudnie zrealizować zyski. Pod lupą w najnowszym raporcie walutowym znalazły się EUR, USD, GBP, JPY i AUD.


 

USD: Wygrana byków?

Analitycy Morgan Stanley wierzą, że korekta USD trwająca od przeszło miesiąca jest już w swojej ostatniej fazie. Szczególnie widoczne jest to na wykresie EUR/USD, co z resztą tłumaczone jest przez Morgan Stanley bardziej jako zasługa gołębich wiadomości ze Strefy, niż silniejszymi danymi makroekonomicznymi ze Stanów. Bank jednak nie neguje swoich wcześniejszych wypowiedzi i nadal podtrzymuje stanowisko, że ostatnie osłabienie się gospodarki USA było przejściowe i już wkrótce ujrzymy pozytywne odbicie w prezentowanych danych. Morgan Stanley rekomenduje monitorowanie jutrzejszych odczytów na temat sprzedaży nowych domów, której poziom ma być wyznacznikiem przyszłych prognoz na Q2 2015.

Odwrót byków na EUR/USD można już obserwować od jakiegoś czasu. Jak na razie, nadal znajdujemy się w strefie mocnego wsparcia w okolicach 1,1000. Potwierdzone wybicie z tego obszaru otworzy drogę niedźwiedziom do ostatnich dołków.
Odwrót byków na EUR/USD można już obserwować od jakiegoś czasu. Jak na razie, nadal znajdujemy się w strefie mocnego wsparcia w okolicach 1,1000. Potwierdzone wybicie z tego obszaru otworzy drogę niedźwiedziom do ostatnich dołków.

EUR wyraźnie zwalnia

Według dzisiejszego raportu, wszystko przemawia za faktem, że dni aprecjacji EUR dobiegają końca. Morgan Stanley przygląda się z uwagą rentownościom europejskich obligacji. Jego zdaniem wzrost zmienności na tych papierach może stać się powodem do niepokoju dla wielu inwestorów. Spowodowana tym zwiększająca się ilość krótkich pozycji ma również uzasadnienie w realnej gospodarce, gdyż jak zauważa Morgan Stanley, ostatnie dane wskazują na zwolnienie odbudowy w Strefie Euro co może wpłynąć na cały drugi kwartał tego roku.

JPY neutralne

Morgan Stanley wierzy, że USD/JPY może wybić się z długoterminowej konsolidacji, głównie za sprawą zwiększonej zmienności na obligacjach, która ma skłonić Japończyków do zwiększenia ilości długich pozycji na tej parze. Niedawne ruchy na USD/JPY są raczej odbiciem szerszej aprecjacji USD i powolnego odwrotu od EUR niż znaczącej siły JPY. Morgan Stanley przypomina, że chociaż ostatni odczyt na temat PKB Japonii okazał się bardzo dobry, to wynik ten spowodowany jest w głównej mierze przez zapasy.

USDJPY.stpDaily
Wybicie USD/JPY ponad górne ograniczenie konsolidacji (okolice poziomu 122.00) powinny (po możliwym reteście) otworzyć bykom dalszą drogę na północ.

GBP: Sprzedajemy EUR/GBP

Morgan Stanley odniósł się w swoim najnowszym raporcie do sytuacji na EUR/GBP. Bank wierzy, że GBP będzie zyskiwać względem EUR, głównie z powodu znacznych rozbieżności w polityce monetarnej Strefy i Wysp. W przypadku GBP/USD, rekomenduje się sprzedaż kolejnych (coraz niższych) szczytów, tak długo jak trwa niesiony prognozami na temat stóp procentowych trend na USD. Wpływ ostatnich wyborów w Wielkiej Brytanii wciąż będzie bacznie monitorowany przez inwestorów, przynajmniej aż do momentu przemowy Królowej i ogłoszenia nowego budżetu.

EUR/GBP wybił ostatnie znaczące wsparcie. Retest tych okolic może być dobrym momentem do otworzenia krótkiej pozycji.
EUR/GBP wybił ostatnie znaczące wsparcie. Retest tych okolic może być dobrym momentem do otworzenia krótkiej pozycji.

AUD: Decyzja RBA wzmacnia niedźwiedzie

Morgan Stanley wierzy, że AUD nie osiągnęło swoich minimów. Pierwszym powodem dla takiej tezy ma być lekceważenie przyszłych rozmiarów luzowania RBA. Drugim powodem ma być zła kondycja chińskiego sektora budowlanego. Dostarczane przez Australię surowce budowlane mogą nie znaleźć kupca, co w negatywnym stopniu wpłynie na wycenę AUD.

 

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here