Naga MarketsMorgan Stanley spodziewa się osłabienia JPY i dokłada shorty.

30.10.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy Morgan Stanley twierdzą, że 3 kluczowe czynniki ściągną jena niżej do końca roku i z tego powodu dołożyli krótką pozycję na jenie do swojego macro-portfolio. Jako wspomniane czynniki wymieniają:

1. Abenomics wciąż w grze: “Trzymamy się naszych wzrostowych prognoz na USDJPY i wciąż wierzymy w trzecią strzałę Abenomiki [populistyczne hasło oznaczające wizję premiera Shinzo Abe dotyczącą reform ekonomicznych – przyp. tłumacz]. W istocie, japońscy politycy wielokrotnie podkreślali, jak ważny jest słabszy jen dla ich wysiłków na rzecz ożywienia gospodarki za pomocą m.in. inflacji. Uważamy, że pomimo ostatniego rozczarowania, w końcu dotrzymają obietnic” – wyjaśniają ekonomiści Morgan Stanley.

2. Rosnący apetyt na ryzyko osłabia JPY: “Japońskie banki wciąż oferują kredyty transgraniczne, zwiększając w ten sposób odwróconą korelację między JPY a ryzykiem” – pisze MS. Dzieje się tak dlatego, że inwestorzy chętnie pożyczają niezwykle tanią, japońską walutę by finansować inwestycje o wyższych stopach zwrotu.

3. Japonia potrzebuje słabszego jena: “W gruncie rzeczy uważamy, że Japonia musi wyrównać sobie stracony czas. W miarę wzrostu profitów, firmy japońskie powinny dalej inwestować oraz zwiększać moce produkcyjne. Oczywiście Japonia chce zbliżyć się do 2% inflacji, więc naszym zdaniem wzrośnie presja na osłabienie jena, zwiększenie zysków oraz inwestycji” – wywodzi MS.

Dając wyraz tej prognozie, MS dodał 2 nowe zlecenia limit w swoim średnioterminowym macro portfolio:

– długie zlecenie na USD/JPY po 97.50 z SL na 96.50 i celem na 105.00

Morgan Stanley spodziewa się osłabienia JPY i dokłada shorty.
Opracowanie własne – kliknij by powiększyć!

– oraz długą pozycję na EUR/JPY po 133.30, z SL na 131.00 i celem na 139.00.

Morgan Stanley spodziewa się osłabienia JPY i dokłada shorty.
Opracowanie własne – kliknij by powiększyć.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here