Naga MarketsMorgan Stanley dodał dzisiaj świeżego shorta do swojego krótkoterminowego i średnioterminowego portfela pozycji na parze walutowej EUR/USD.

Wejście w pozycję S/T miało miejsce poprzez wypełnienie zlecenia limitowanego w okolicach poziomu 1.3750 ze stop lossem na 1.3850 oraz celem na 1.3300 (wykres 1). Co do M/T wejście również miało miejsce poprzez realizację limit order w okolicach poziomu 1.3740 – stop loss 1.3900 i target point 1.3100 (wykres 2). Rozmiar obydwu transakcji Morgan Stanley wyniósł 10 milionów dolarów.

Wykres 1. Short EUR/USD S/T

„Dalej podtrzymujemy naszą niedźwiedzią prognozę odnośnie EUR i zalecamy korzystanie z odbicia pary walutowej po ostatnim przemówieniu EBC w celu otwierania krótkich pozycji na eurodolarze. Naszym zdaniem decyzja niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego o skierowaniu programu OMT do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości nie przyniesie niczego pozytywnego. Wręcz przeciwnie – może ograniczyć elastyczność polityki EBC i sprawić, że inwestorzy zaczną coraz częściej zadawać sobie pytania w jak dużym (przede wszystkim wystarczającym) stopniu bank centralny może reagować na zagrożenia deflacyjne” – tłumaczy Morgan Stanley.

W efekcie bank coraz poważniej zaczyna obawiać się, że Europejska Unia Monetarna może wejść w cykl deflacyjny, który doskonale poznać zdążyła między innymi Japonia. O ile w krótkim ujęciu czasowym może to wesprzeć walutę to w dłuższym okresie czasu będzie posiadać niezwykle negatywny wpływ na EUR – między innymi z powodu wpływu na wycenę aktywów.

Wykres 2. Short EUR/USD M/T

Morgan Stanley dodaje również, że po drugiej stronie Atlantyku jednym z największych zagrożeń jest podtrzymanie się słanych danych gospodarczych oraz z rynku pracy w następnych miesiącach co może bardzo silnie odbić się na pozycji USD.

Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie analizować ruchy cen na wykresie i określać najbardziej optymalne pozycje do wejścia w transakcje. Oprócz FX interesują Cię również giełda i surowce? W takim razie zapisz się do szkolenia PA prowadzonego przez Forex University.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here