Naga Markets



Morgan Stanley: Wchodzimy w nowy cykl koniunkturalnyZamrożenie gospodarki, pandemia, Brexit i konflikt Chin z USA mogą podpowiadać, że 2020 roku jest całkowicie unikalny, jednak jak twierdzi Morgan Stanley rynki zachowują się jak na początku nowego cyklu koniunkturalnego.

  • Andrew Sheets uważa, że znajdujemy się na początku nowego cyklu koniunkturalnego.
  • Potwierdzać to ma dobra kondycja rynków wchodzących i słaby dolar.
  • Najkorzystniejszymi aktywami mają być 30-letnie obligacje skarbowe i akcje banków.

Historyczne wskazówki nadal przydatne

Według Andrew Sheetsa, analityka Morgan Stanley, niecodzienne wydarzenia makroekonomiczne nie wytrąciły gospodarek z cyklu, a inwestorzy nie powinni odrzucać historycznych wskazówek. Sheets podkreśla, że uczestnicy rynku powinni korzystać ze strategii wykorzystywanych typowo na początku cyklu koniunkturalnego.

Utrzymujemy naszą główną tendencję – ten cykl jest bardziej normalny niż powszechnie się sądzi i powinien być traktowany jako taki, dopóki nie udowodni się, że jest inaczej. – mówi.

Zobacz również: Waluty rynków wschodzących zmierzą się z wysoką zmiennością, twierdzą stratedzy

Jak zauważa MarketWatch, ekspert zwraca uwagę, że mamy do czynienia z zachowaniami rynku znanymi z poprzednich odbić – dobra kondycja aktywów na rynkach wschodzących, słaby dolar, powiększająca się różnica pomiędzy długo i krótkoterminową rentownością obligacji skarbowych i prognozy rosnącej inflacji.

Nietypowy rajd sektora technologicznego

Odstępstwem od normy mają pozostawać bardzo duże wzrosty amerykańskiego sektora technologicznego, co jednak nie uniemożliwia znalezienia się na początku nowego cyklu.

Zdaniem analityka dobrym krokiem w obecnej sytuacji byłaby inwestycja w trzydziestoletnie amerykańskie obligacje skarbowe, a także akcje banków i niewielkich przedsiębiorstw.

Odbicie na amerykańskim rynku zostanie prawdopodobnie wsparte przez kolejny pakiet stymulujący krajową gospodarkę, a złagodzenie sytuacji politycznej poprawia nastroje.

Rynek był zdenerwowany możliwością niepewnych wyników wyborów, ale wydaje się, że Biden powiększa przewagę, zmniejszając tym samym od dłuższego czasu prawdopodobieństwo, że rynki nie będą znały wyników. I choć rynki spodziewały się podwyżek podatków od osób prawnych, jeśli demokraci obejmą obie izby, a także stanowisko prezydenta to jednak jest to równoważone pojawieniem się bodźców fiskalnych. – powiedział Reutersowi Yujiro Goto, główny strateg walutowy w Nomura Securities.

Wykres przedstawiający zmianę wartości S&P 500 w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here