Naga MarketsNew York Digital Investment Group (NYDIG), “firma świadcząca usługi finansowe poświęcone bitcoinowi” i FS Investments złożyły dokumenty w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dla połączonego funduszu inwestycyjnego skierowanego do klientów amerykańskiego -banku Morgan Stanley.

Morgan Stanley dodaje kolejne fundusze z ekspozycją na bitcoina

Takie fundusze pozwalają firmom i klientom z głębokimi portfelami uzyskać ekspozycję na cenę BTC bez konieczności nabywania fizycznych aktwyów. Fundusze śledzą cenę BTC i starają się ją jak najlepiej odwzorować, chociaż niektóre mogą poruszać się z premią lub z dyskontem w porównaniu do aktywów bazowych.Zgodnie z dokumentacją SEC, Morgan Stanley “otrzyma pewne opłaty za plasowanie i obsługę w odniesieniu do klientów, których skieruje do emitenta.”

FS NYDIG Institutional Bitcoin Fund LP byłby czwartym funduszem powiązanym z Morgan Stanley, który zapewnia portfelom klientów instytucjonalnych ekspozycję na kryptowaluty, a drugim od NYDIG i FS Investments.

Morgan Stanley po raz pierwszy zaoferował fundusze BTC w marcu, w tym FS NYDIG Select Fund, Galaxy Bitcoin Fund LP i Galaxy Institutional Bitcoin Fund LP. Był to pierwszy duży amerykański bank, który wykonał taki ruch, chociaż fundusze mają wysokie bariery wejścia, z minimalną inwestycją dla dwóch pierwszych ustaloną na 25 000 dol. W przypadku Galaxy Institutional Bitcoin Fund LP potrzeba już natomiast 5 mln dol.

NYDIG był jeszcze bardziej aktywny na froncie kryptowalutowym. W maju nawiązał współpracę z Fidelity National Information Services (FIS), ogłaszając rozwiązanie pozwalające przeciętnym klientom banków kupowanie bitcoina w ramach swoich kont.

– To, co robimy, to ułatwienie zwykłym Amerykanom i korporacjom zakupów BTC za pośrednictwem ich istniejących relacji bankowych – powiedział wtedy Patrick Sells, szef rozwiązań bankowych w NYDIG.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here