Naga MarketsJP_Morgan_logoAnalitycy Morgan Stanley przygotowali na początku nowego tygodnia zestaw prognoz dla najważniejszych walut. W rekomendacji znajdziemy komentarz do dolara, euro, jena, funta oraz dolara australijskiego. Prognozy oparte zostały na najbliższych wydarzeniach z kalendarza makroekonomicznego.


USD – ryzyko korekty

O ile Morgan Stanley w średnim terminie utrzymuje bycze nastawienie do amerykańskiego dolara, to w ujęciu krótkoterminowym nie możemy wykluczyć ryzyka korekty. W związku z tym bank zaleca ostrożność przy otwieraniu longów na greenbacku w przeciągu kilku następnych tygodni.

W dłuższej perspektywie dolar będzie jednak zyskiwał na wzrostach gospodarki i danych lepszych niż w innych częściach świata.

Obserwujemy: protokoły FOMC, inflację CPI oraz sprzedaż domów

EUR – ekstremalnie krótkie pozycjonowanie

Na wspólnej walucie istnieje poważne ryzyko krótkoterminowego, technicznego odbicia. Szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę, że krótkie pozycjonowanie na EUR dotarło do ekstremalnie naciągniętych obszarów.

W ujęciu m/t Morgan Stnaley utrzymuje oczywiście niedźwiedzie nastawienie do waluty – przepływy strukturalne nadal nie będą wspierać EUR

Obserwujemy: bilans handlowy, produkcję przemysłową

JPY – śledzimy sytuację polityczną

Sytuacja polityczna w Japonii w ostatnich tygodniach robi się coraz bardziej napięta – spekulacje dotyczące przyśpieszonych wyborów pod koniec roku oraz możliwe odłożenie w czasie podwyżki podatku od sprzedaży to obecnie główne tematy.

Morgan Stanley zaleca pewną ostrożność w przypadku długich pozycji na USD/JPY przed posiedzeniem BoJ w tym tygodniu

Obserwujemy: bilans handlowy, leading index

GBP – na zacieśnianie jeszcze poczekamy

Gołębie prognozy inflacyjne Banku Anglii – nawet bardziej gołębie niż przewidywał rynek – mogą dać do zrozumienia, że podwyżka stóp procentowych zostanie odłożona w czasie do Q4 2015.

Oczywiście bardzo silnie odbija się to na funcie szterlingu. W związku z tym zaplanowane na ten tydzień odczyty inflacyjne oraz raport BoE są niezwykle ważne – rynek będzie szukał w nich potwierdzenia prognoz banku centralnego. Zdaniem Morgan Stanley GBP/USD może sporo stracić w kolejnych dniach dopiero rozpoczynającego się tygodnia

Obserwujemy – CPI, PPI, protokoły BoE, sprzedaż detaliczną

AUD – RBA utrzymuje niedźwiedzią retorykę

Morgan Stanley posiada niedźwiedzie nastawienie do AUD w ujęciu średnioterminowym. Spadając e ceny i spodziewany słaby wzrost gospodarczy w Chinach wspiera to nastawienie. RBA utrzymuje dodatkowo niedźwiedzią retorykę osłabiając dolara australijskiego – w tym samym czasie Kent powtarza, że waluta znajduje się historycznie na zbyt wysokich poziomach.

Obserwujemy – protokoły RBAtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here