Naga MarketsUSD – silniej w stosunku do walut rynków wschodzących

Nastawienie – bycze

Morgan Stanley utrzymuje bycze spojrzenie na dolara amerykańskiego – szczególnie w stosunku do walut krajów wschodzących oraz towarowych. Podczas najbliższego posiedzenia analitycy MS nie spodziewają się co prawda podwyżek stóp procentowych co może chwilowo wspierać pieniądz EM. Korekta dolara powinna być jednak krótkoterminowa – rynek bardzo szybko skupi się bowiem na potencjalnej podwyżce grudniowej.

EUR – zmiana kierunku

Nastawienie – neutralne

W przypadku waluty europejskiej MS utrzymuje niedźwiedzie nastawienie w krótkim okresie – w ujęciu krótkoterminowym widoczne są jednak pewne oznaki wsparcia. EUR/USD nadal jest odwrotnie skorelowane z apetytem na ryzyko. Sugeruje to, że globalna zmienność utrzymuje się na wysokim poziomie (apetyt na ryzyko na niskim). Mario Draghi brzmiał bardzo gołębio podczas ostatniej konferencji ECB – dodając do tego wypowiedzi poszczególnych przedstawicieli banku odnośnie bardziej agresywnych działaniach polityki monetarnej otrzymujemy w efekcie czynnik, które może okazać się ryzykowny dla krótkoterminowych zrostów EUR.

JPY – uwaga na wynagrodzenia

Nastawienie – neutralne

W średnim terminie japoński jen powinien zachowywać się bardzo pozytywnie – w ujęciu krótkoterminowym Morgan Stanley zaleca zachować jednak większa ostrożność. Po pierwsze analitycy banku twierdzą, że apetyt na ryzyko zapewni silne wsparcie – wynikające z opóźnieniem podwyżki stóp przez FED oraz chęcią stymulacji rynku przez chiński rząd. Po drugie dane z Japonii były ostatnio słabsze podnosząc ryzyko luzowania polityku pieniężnej.

GBP – tydzień pełen danych

Nastawienie – niedźwiedzie

Ms utrzymuje niedźwiedzie nastawienie do GBP zalecając sprzedaż waluty w stosunku do JPY oraz USD. Dane w ostatnim czasie wyraźnie się osłabiają – szczególnie w zakresie PMI przemysłowego oraz usługowego. Chociaż BoE nie przejmuje się teraźniejszą zmiennością rynkową to Morgan Stanley nie podziela tego optymizmu i obawia się spadków GBP. Szczególnie w tygodniu pełnym odczytów makro (CPI, wynagrodzenia, sprzedaż detaliczna).

AUD – krajowe scenariusze rozmywają się

Nastawienie – niedźwiedzie

Jeżeli FED nie podniesie stóp, a Chiny ogłoszą dodatkowe narzędzia wspierania rynku, to AUD powinien chwilowo odrobić straty. Z drugiej jednak strony mieszane dane lokalne i presja dezinflacyjna spowodują, że nie będzie to silna korekta. W średnim terminie AUD cały czas powinien pozostawiać pod presją spadkową.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here