Naga MarketsMorgan-Stanley-logoStandardowo już w poniedziałkowe popołudnie prezentujemy Państwu transakcję tygodnia według Barclays oraz spojrzenie na najważniejsze waluty oczami Morgan Stanley z podaniem potencjalnych kierunków w najbliższych dniach.


USD – dolar zależny od danych

Nastawienie – bycze

EURUSDDaily 23.093
Potencjalne poziomy zasięgu korekty wzrostowej

Morgan Stanley nadal trzyma się swoich średnioterminowych prognoz mówiących o wzroście dolara amerykańskiego, jednak w ujęciu krótkoterminowym analitycy banku widzą szansę spadków w związku z gołębim wystąpieniem FEDu.

Najnowsze projekcje sugerują, że Rezerwa Federalna uzależni swoje przyszłe decyzje od danych makroekonomicznych, a podwyżka w czerwcu okaże się niemożliwa.

EUR – wspólna waluta nadal słaba

Nastawienie – neutralne

Morgan Stanley wierzy, że EUR może złapać trochę oddechu w związku z gorszą kondycją dolara amerykańskiego. Oznaki odbudowy sytuacji gospodarczej w Europie mogą doprowadzić do korekt. O ile fundamentalne i długoterminowe podejście do waluty strefy euro jest wyraźnie niedźwiedzie, to w skali tygodni i najbliższych miesięcy lepiej nie wykluczać aprecjacji.

JPY – lepsza kondycja jena

Nastawienie – neutralne

JPY powinno umacniać się w stosunku do EUR
JPY powinno umacniać się w stosunku do EUR

Japoński jen w przeciągu najbliższych tygodni może być jedną z popularniejszych walut. W momencie gdy USD znalazło się trochę w cieniu, JPY wydaje się niezwykle atrakcyjny na parach krzyżowych. Gdy Bank Japonii na razie nie ma zamiaru silniej luzować swojej polityki monetarnej powinniśmy obserwować umocnienie japońskiego jena.

GBP – sprzedajemy rajdy korekcyjne

Nastawienie – neutralne

Miejsca, w których warto szukać sygnałów sprzedażowych na GBP/USD
Miejsca, w których warto szukać sygnałów sprzedażowych na GBP/USD

Morgan Stanley osiągnął początkowy cel na GBP/USD (1.47). Obecnie analitycy MS spodziewają się niewielkiego odbicia – może być okazją do ustanowienia nowych krótkich pozycji na Kablu. Warto w tym tygodniu śledzić dane dotyczące brytyjskiego CPI. Ceny utrzymują się na niskich poziomach (sektor detaliczny), a dorzucając do tego zbyt powolny wzrost zarobków istnieje spore ryzyko słabego odczytu – co niekorzystnie odbije się na oczekiwaniach normalizacyjnych.

AUD – chwila na oddech

Nastawienie – niedźwiedzie

Miejsca do sprzedaży rajdów na podstawie Fibo
Miejsca do sprzedaży rajdów na podstawie Fibo

Morgan Stanley posiada sprzedażowe nastawienie do dolara amerykańskiego. Zauważa jednak, że obecna korekta USD może w pewien sposób wesprzeć Chiny co przełoży się korzystnie na wzrosty AUD w kolejnych tygodniach. Nie powinniśmy jednak grać przeciwko trendowi spadkowemu – o wiele lepiej będzie poczekać i znaleźć właściwe miejsce do zagrania shorta.

Więcej rekomendacji, oraz opisów pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here