Naga MarketsMorgan-Stanley-logoAnalitycy Morgan Stanley podobnie jak pracownicy innych dużych banków publikują w poniedziałki zestawienie swoich prognoz dla krótkoterminowej sytuacji na rynku walut. Tym razem MS przygotował komentarz od strony fundamentalnej dla aż pięciu gospodarek.


USD – niech żyje król

Nastawienie rynkowe: bycze

USD powinno nadal być najsilniejsza walutą w kolejnych tygodniach. Przemawia za tym szereg argumentów. Po pierwsze, pomimo mieszanych danych Ameryka jest w stanie utrzymać dynamikę wzrostowa. Po drugie rynki oczekują dalszego luzowania w Europie a rynki wschodzące mogą skorzystać na niższych cenach ropy, aby również luzować.

EUR – w końcu czas na konkrety ECB

Nastawienie rynkowe: niedźwiedzie

Oczekiwane od miesiąca posiedzenie ECB będzie miało miejsce w ten czwartek. Zarówno rynek jak i analitycy Morgan Stanley liczą na wprowadzenie QE. Zapowiedź programu jest już praktycznie w całości wyceniona przez rynek, ryzyko tworzy jedynie fakt, że ECB może zawieść i nie dostarczyć oczekiwanych informacji.

Nie zmienia to jednak faktu, że EUR najprawdopodobniej opadnie.

JPY – grajcie crossy z JPY

Nastawienie rynkowe: Neutralne

Japoński jen  jest wspierany spadającym apetytem na ryzyko oraz brakiem wyraźniejszych działań ze strony BoJ w ostatnim czasie. Niskie ceny ropy najprawdopodobniej przepchną inflację bazową rdr na ujemne obszary, jednak Bank Japonii nie podejmie najprawdopodobniej daleko posuniętych akcji w najbliższej przyszłości.

Daje to szansę na spokojny zakupów JPY na parach krzyżowych w przeciągu kolejnych miesięcy.

GBP – spadające oczekiwania inflacyjne

Nastawienie rynkowe: niedźwiedzie

Spodziewamy się spadków funta szterlinga w związku ze słabnącymi projekcjami inflacyjnymi, niepewnością polityczną oraz przesuwającymi się oczekiwaniami dot. Normalizacji polityki. Dodatkowo warto skupić się na odczycie PMI dla usług – może bowiem być dowodem spowolnienia gospodarki.

Ekonomiści Morgan Stanley zalecają sprzedaż GBP szczególnie w stosunku do USD. W przypadku EUR waluta może jednak zyskiwać.

AUD – prognozy nadal podażowe

Nastawienie rynkowe: niedźwiedzie

AUD w ostatnich dniach liczyć mógł na dodatkowe wsparcie ze strony silniejszych danych ekonomicznych oraz oczekiwań co do luzowania polityki w Chinach. W szerszym ujęciu trend na Aussie jest jednak spadkowy. Ceny towarów cały czas lecą w dół i wpływają negatywnie na sektor finansowy. Co więcej spadki cen zaczynają dotyczyć nie tylko towarów powiązanych z rynkiem ropy – w zeszłym tygodniu osuwała się między innymi miedź, a razem z nią inne metale przemysłowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here