Naga MarketsPrognozy Morgan Stanley dla głównych walut
Prognozy Morgan Stanley dla głównych walut

Jak w każdy poniedziałek, analitycy Morgan Stanley podzielili się z nami swoim spojrzeniem technicznym na największe pary walutowe przed rozpoczynającym się tygodniem handlowym. Pod lupę weźmiemy dzisiaj dolara amerykańskiego i australijskiego, euro, jena oraz funta.


USD – dolar zależny od danych

Nastawienie – bycze

Spodziewamy się, że USD będzie nadal się umacniał. Warto jednak zauważyć, że poza odczytami NFP dane w ostatnim czasie mogły zawodzić. Sprzedaż detaliczna, prognozy PKB za Q1 okazują się gorsze od oczekiwań. Biorąc pod uwagę silne ruchy na dolarze amerykańskim od początku roku, tworzy to miejsce na pewne korekty.

EUR – nadal podażowe

Nastawienie – niedźwiedzie

Rozpoczęcie europejskiego programu luzowania ilościowego doprowadziło do spadków zarówno na głównych jak i peryferyjnych obligacjach – EUR/USD zostało oczywiście pociągnięte zaraz za papierami dłużnymi. Morgan Stanley utrzymuje niedźwiedzie prognozy i będzie traktował wszystkie odbicia jako szanse do sprzedaży.

Nadal nierozwiązana sytuacja Grecji oznacza, że EUR zacznie przyciągać coraz więcej ryzyka. MS bierze pod uwagę poziom 0.90 na EUR/USD pod koniec roku.

JPY – co przyniesie przyszłość

Nastawienie – neutralne

W przeciągu ostatniego tygodnia japoński jen okazał się najsilniejszą walutą na parach krzyżowych – w tym tygodniu tendencja ta powinna być kontynuowana. Japońska gospodarka pokazuje wreszcie znaki ożywienia co sugeruje, że Bank Japonii nie podejmie żadnych istotniejszych działań.

Najnowsze odczyty PKB nie należały do najbardziej pozytywnych, jednak głównie z powodu inwestorów – nie warto więc poświęcać im nadmiaru uwagi. Miejsce miała wyraźna relokacja GPIF, więc dalsze odpływy kapitałów z Kraju Kwitnącej Wiśni powinny zostać zredukowane.

GBP – wsparcie na parach krzyżowych

Nastawienie – neutralne

EUR/GBP osiąga nowe dołki. Trend ten powinien być kontynuowany, funt szterling może liczyć bowiem na sporo wsparcia jeżeli chodzi o pary krzyżowe. W stosunku do USD nastawienie Morgan Stanley pozostaje jednak niedźwiedzie. Produkcja przemysłowa brytyjskiej gospodarki osłabła, a sektor detaliczny również notował lepsze okresy. Do majowych wyborów nie możemy zapominać również o ryzyku politycznym, które powoduje utrzymywanie się presji sprzedażowych na Kablu. Morgan Stanley celuje w 1.47 – cel początkowy dla krótkiej pozycji.

AUD – protokoły Banku Australii

Nastawienie – niedźwiedzie

Analitycy MS są przekonani, że AUD w średnim terminie nadal będzie się osłabiać, co w pełni pokryje się ze strategią sprzedażową banku dla tej pary walutowej. Z drugiej jednak strony nie można wykluczyć krótkotrwałych korekt.

Dzisiaj w nocy miejsce będzie miał odczyt protokołów RBA. Według rynku ton wypowiedzi będzie gołębi – inwestorzy w minutes będą szukali przede wszystkim informacji o dalszym cięciu stóp procentowych.

Więcej informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here