Naga Markets
Logo banku Morgan StanleyMorgan Stanley sugeruje zajęcie pozycji krótkiej na parze EUR/GBP w razie wzrostu kursu do 0.9020.


Nie będzie twardego Brexitu?

Ostatnie doniesienia z Wielkiej Brytanii mogą wskazywać, że prawdopodobieństwo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez podpisania umowy między stronami uległo zmniejszeniu. Szanse na to, że rząd wygra w jutrzejszym głosowaniu są niskie, takiego wyniku oczekuje rynek. W przypadku takiego biegu wydarzeń, osłabienie się funta brytyjskiego jest niewielkie. Jeżeli pojawią się informacje sugerujące ugodę pomiędzy Unią Europejską i Wielką Brytanią, to analitycy Morgan Stanley sugerują kupno funta.

Wejście w pozycję: 0.9200. Poziom take profit: 0.8500. Stop loss: 0.9130

Zanim jednak dojdzie do zajęcia pozycji, możliwa jest podwyższona zmienność. Jeżeli doszłoby do wygranej rządu, to funt brytyjski może zyskać dużo mocniej.W tej chwili wyceny aktywów brytyjskich znajdują się na bardzo niskim poziomie. Jeżeli kwestia związana z Brexitem zostanie ostatecznie rozwiązana, to istnieje szansa na napływ nowego kapitału zagranicznego do UK. Poziom otwarcia zlecenia na parze EUR/GBP jest atrakcyjny pod względem stosunku zysku do ryzyka, kurs znajduje ą się od połowy grudnia w wąskiej konsolidacji, na dość wysokich poziomach, wskazuje Morgan Stanley. Należy jednak pamiętać o ryzyku politycznym, które może cały czas wywierać presję na spadek notowań funta.

Sytuacja techniczna na wykresie

Morgan Stanley widzi na kursie EUR/GBP spadki, jednak chce zając pozycje powyżej 0,9020. Pytanie czy cena wróci do tego poziomu. Aktualnie na interwale H4 można już obserwować wybicie z konsolidacji, które może sprowadzić wykres na niższe poziomy. Niemniej jeszcze jedno podjęcia do góry będzie na pewno przemawiało za korzystniejszym stosunkiem R/R przy pozycjach krótkich.

Wykres euro do funtatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here