Naga MarketsSiedziba Morgan StanleyMorgan Stanley zdecydował się zająć pozycję długą na parze walutowej EUR/USD. Decyzja jest tłumaczona ostatnią gołębią retoryką Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Za sprawą ostatniej sytuacji na tej parze walutowej, uczestnicy rynku ponownie zaczęli stosować strategię carry trade.


Ryzykiem jakie się w tej chwili pojawia jest to, że jeżeli pojawi się większa zmienność i spadnie apetyt na ryzyko, to pozycje krótkie mogą zostać pokrywane. Morgan Stanley mówi, że aby zobaczyć spadki na euro, konieczne byłoby utrzymanie niskiej zmienności, a także sytuacja w SUA musiałaby w dalszym ciągu się pogarszać. Bank twierdzi jednak, że taki scenariusz nie jest zbyt prawdopodobny i rekomenduje kupno na parze walutowej EUR/USD. Ryzykiem co do zachowania kursu jest w tej chwili niejasna sytuacja z Brexitem, oraz ewentualne dalsze pogarszanie się sytuacji ekonomicznej w strefie euro.

Zobacz także: Rynek surowców w poniedziałek 11 marca

Sytuacja techniczna na kursie EUR/USD

Kurs euro do dolara amerykańskiego (EUR/USD) wybił w zeszłym tygodniu nowe minima. Para walutowa znalazła się na najniższych poziomach od listopada 2018 roku. Spadki nie trwały jednak długo. Zaraz na kolejnej sesji cena zaczęła odbijać. Dzisiejsza sesja utrzymuje się powyżej poziomu 1,1220, gdzie wypadały listopadowe dołki. Aktualnie niewykluczony jest atak na poziom 1,1300. Jeżeli z kolei on zostałby wybity, mogą nas nawet czekać wzrosty nawet do 1,1490. Można więc powiedzieć, że zeszłotygodniowe wybicie wydaje się na tę chwile fałszywe i dopiero powrót poniżej 1,1200, może doprowadzić do większych spadków. Jak na razie odbijamy z dolnego ograniczenia szerokiej konsolidacji.

Wykres euro do dolaratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here