Naga MarketsMorgan Stanley podwaja ekspozycję na BTC poprzez Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)Jeden z większych amerykańskich banków inwestycyjnych, Morgan Stanley, od kwietnia ponad dwukrotnie zwiększył swoje udziały w funduszu kryptowalutowym Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) Zgodnie z raportem amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) z 27 września, Morgan Stanley Europe Opportunity Fund posiadał 58 116 akcji Grayscale Bitcoin Trust w dniu 31 lipca.

  • W momencie publikacji, cena GBTC wynosi 34,28 dol. co sprawia, że ekspozycja banku inwestycyjnego na bitcoina (BTC) wynosi około 2 miliony dolarów
  • Morgan Stanley poinformował natomiast, że akcje kosztowały go 2,4 miliona dolarów.
  • GBTC to dla wielu graczy instytucjonalnych jeden z głównych instrumentów zapewniających ekspozycję na bitcoina.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin coraz istotniejszym elementem portfela Morgan Stanley

Z wcześniejszych zgłoszeń regulacyjnych wynika, że Morgan Stanley zwiększył swoje udziały w GBTC o ponad 105% od kwietnia. Comparic.pl informował w czerwcu, że bank inwestycyjny posiadał 28 298 GBTC, wartych wówczas około 1,3 miliona dolarów.Morgan Stanley w 2021 roku zaczął zdecydowanie zwiększać swoją ekspozycję na rynek kryptowalut. Europe Opportunity Fund firmy ma na celu maksymalny wzrost kapitału poprzez inwestowanie w „wysokiej jakości ugruntowane i wschodzące” spółki europejskie, które zespół uważa za „niedowartościowane w momencie zakupu.”

W kwietniu bank inwestycyjny ogłosił, że będzie dodawał ekspozycję na BTC do 12 funduszy inwestycyjnych poprzez Grayscale i kontrakty terminowe rozliczane w gotówce. Później bank poprowadził rundę finansowania w wysokości 48 milionów dolarów dla Securitize, platformy tokenizacyjnej opartej na Coinbase – działanie to stanowiło pierwszą inwestycję kapitałową Morgan Stanley w blockchain.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ark Invest z największymi udziałami w Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)

Ark Invest pod kierownictwem Cathie Wood ma również znaczące udziały w Grayscale Bitcoin Trust. W lipcu firma poinformowała, że nabyła ponad 450 000 udziałów GBTC w dwóch oddzielnych zakupach. W momencie publikacji, Ark Invest i jego fundusze instytucjonalne posiadają ponad 8,3 miliona akcji GBTC, co sprawia, że ich udziały stanowią około 0,69% portfela.

GBTC posiada obecnie 28,2 mld dol. aktywów pod zarządzaniem zapewniając stopę zwrotu rzędu 300% w skali ostatnich 12 miesięcy oraz 29 tys. procent od momentu swojego powstania w 2013 roku. Jego wartość bazuje na CoinDesk Bitcoin Price Index (XBX), który uwzględnia cenę BTC w dolarach amerykańskich na głównych giełdach.

invest
Morgan Stanley podwaja ekspozycję na BTC poprzez Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)
GBTC na wykresie tygodniowym (wykres świecowy) w porównaniu do ceny bitcoina na Bitstamp (wykres liniowy)

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here