Naga MarketsEUR/USD rośnie, a Morgan Stanley powiększa krótkie pozycjeW 2018 roku dolar kanadyjski (CAD) wyraźnie tracił w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Z poziomów 1,2500, które mogliśmy obserwować w styczniu 2018 r., kurs wzrósł nawet powyżej 1,3650 (kilka dni temu).  Morgan Stanley zdecydował się na zajęcie pozycji krótkiej na kursie USD/CAD.


Morgan Stanley: możliwe spadki na kursie USD/CAD

Otwarcie pozycji krótkiej na dolarze do dolara kanadyjskiego nie oznacza, że fundamentalnie Kanada ma się lepiej. W dalszym ciągu możemy obserwować wysoki deficyt na rachunku obrotów bieżących, który jest finansowany głównie przez napływ inwestycji portfelowych w tym kraju. Dodatkowo poziom wzrostu gospodarczego spowolnił, między innymi z powodu przestoju na rynku nieruchomości, a także słabych nastrojów wśród przedsiębiorców.

dolar cad

Za spadkami na kursie USD/CAD przemawia między innymi presja na osłabienie dolara (USD). Wpływ może mieć także korzysta sytuacja techniczna. Bank uważa, że w tym roku jest szansa na większą podwyżkę stóp procentowych, niż oczekuje tego rynek. Bank Kanady oznajmił, że konieczny jest powrót stóp procentowych do poziomu neutralnego, który kształtuje się na poziomie 2.5-3.5%. Tak wysoka podwyżka oznaczałaby, że stopy będą zmieniane kilka razy, podczas gdy w ciągu najbliższych dwóch lat rynek oczekuje tylko jednej podwyżki. Dodatkowo Rezerwa Federalna w USA informowała, że w 2019 czekają nas tylko dwie bądź jedna podwyżki, a wcześniej rynek oczekiwał trzech.

Pod uwagę należy również wziąć cenę ropy, gospodarka Kanady opiera się w głównym stopniu na tym surowcu, dlatego wzrost ceny, może wpływać na umocnienie dolara kanadyjskiego. Przypomnimy, że ubiegły tydzień na ropie  zakończył się na plusie , był to pierwszy wzrostowy tydzień od października 2018 roku.

Zobacz także: Ropa WTI z szansą na większą korektę wzrostową?

Sytuacja techniczna na wykresie USD/CAD

Na kursie USD/CAD doszło do załamania tendencji wzrostowej. Patrząc na swing wzrostowy, trwający od października 2018 roku, wybita została największa korekta spadkowa (pomarańczowe prostokąty). W tej chwili kurs może kierować się nawet na poziom 1,3065, gdzie wypada równość z poprzednimi dwoma, większymi ruchami spadkowymi. Poziom 1,3465 pozostaje oporem, dopiero powrót powyżej, mógłby zmienić tendencję na wzrostową, jak na razie przewagę mają sprzedający.dolar kanadyjskitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here