Naga MarketsMorgan Stanley osiągnął w drugim kwartale najwyższy przychód w swojej historiiMorgan Stanley opublikował w czwartek rekordowy kwartalny przychód, znacznie przekraczając oczekiwania analityków, stając się kolejnym bankiem, który zyskał na ogromnych huśtawkach na rynkach finansowych.

  • Przychód Morgan Stanley wzrósł w drugim kwartale o 31%.
  • Zawirowania na rynkach sprzyjały zakupom obligacji, co przełożyło się na 168% wzrost ich obrotu przez amerykański bank.
  • Prezes spółki ostrzega, że rekordowe wyniki mogą się nie utrzymać w kolejnym kwartale.

Pandemia sprzyja wynikom banków inwestycyjnych

Dział handlowy banku odnotował wzrost przychodów o 68%, na co wpłynął prawie 168% wzrost obrotów obligacjami. Przychody z obrotu akcjami wzrosły o 23%, podaje Reuters.

Te artykuły również Cię zainteresują
Całkowite przychody wzrosły w tym kwartale o 31% do rekordowego poziomu 13,41 miliarda dolarów, co oznacza wzrost we wszystkich jego segmentach.

Prezes Morgan Stanley, James Gorman, podobnie jak inni przedstawiciele firm z Wall Street w tym tygodniu, ostrzegł, że rekordowe liczby transakcji banku będą trudne do powtórzenia w najbliższych kwartałach.

Oczywiście osiągnięcie rekordowych wyników z pierwszej połowy roku będzie stanowiło wyzwanie dla drugiej połowy roku. Mimo to, wiele części naszej działalności powinno nadal osiągać dobre wyniki – powiedział Gorman.

Zobacz również: WIG20 traci w piątek 0,5%. Orange zyskuje 3,5%

Cechą wyróżniającą Gormana na stanowisku prezesa była trwająca przez dekadę ekspansja banku w kierunku zarządzania majątkiem i aktywami, które zdywersyfikowały źródła przychodów banku i zapewniły równowagę wobec nieprzewidywalności jego działalności tradingowej.

Akcje Morgan Stanley zyskały 10,80% w ciągu 5 ostatnich dni

Imponujące wyniki Morgan Stanley w drugim kwartale silnie odzwierciedlały jego korzystny mix biznesowy. Brak tradycyjnej działalności w zakresie bankowości detalicznej i komercyjnej sprawił, że Morgan Stanley nie ucierpiał z powodu dużych odpisów na straty kredytowe. – powiedział Donald Robertson, wiceprezes Moody’s Financial Institutions Group.

Zysk banku przypadający na akcjonariuszy zwykłych wzrósł o 45% do 3,2 miliarda dolarów, czyli 1,96 dolara na akcję. Według danych IBES, przygotowanych prze Refinitiv, analitycy oczekiwali średnio 1,12 dolara na akcję.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Morgan Stanley w ciągu 5 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here