Naga MarketsSłabe piątkowe payrollsy oraz silne dane PKB z Kanady sprawiają, że analitycy Morgan Stanley patrzą na USD/CAD z coraz bardziej niedźwiedzim nastawieniem. W dzisiejszej aktualizacji bazy FxWatcher przyglądamy się publikacji banku w której znajdziemy za i przeciw krótkim pozycjom na USD/CAD. 


Choć prognozy analityków Morgan Stanley nadal zakładają wstrzymanie się z podwyżką stóp na najbliższym posiedzeniu Bank of Canada, to jednak taka decyzja może zapaść już w październiku. Szanse na podwyżkę są całkiem spore, pod warunkiem że kolejne publikacje makroekonomiczne potwierdzą pozytywny kierunek kanadyjskiej gospodarki – czytamy w publikacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pod znakiem zapytania stoi wycena CAD. Rynek już teraz w pełni wycenia październikową podwyżkę. Brak takowej we wrześniu prawdopodobnie nie wpłynie na dalsze wzrosty CAD. Co gorsza, może je przyspieszyć. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy aprecjacja dolara kanadyjskiego zaszła tak daleko by zaniepokoić tym BoC – tłumaczą analitycy.

Odbierz Big Bank Report

Tymczasem, gorsze dane z Ameryki oraz weekendowy skok awersji do ryzyka powoduje, że w poniedziałek dolar pozostaje pod presją sprzedających. Jednak dalecy jesteśmy od jednoznacznie negatywnej oceny piątkowego raportu – czytamy w rekomendacji – brak nowych rekordów w payrollsach potwierdza kondycję amerykańskiego rynku pracy. Potwierdzeniem tego mogą być też zadowalające wyniki ISM – przekonuje bank.

Niemniej jednak szanse na kontynuację niedźwiedziej tendencji USD/CAD są spore i dobrym pomysłem będzie podłączenie się pod ten ruch. Morgan Stanley rekomenduje więc wejście w krótkie pozycje na USD/CAD po cenach rynkowych. Poziom docelowy spadków sięgać ma aż okolic 1,2100. Shorty powinny być zabezpieczone powyżej poziomu 1,2450 którego przebicie chwilowo zawiesi niedźwiedzią rekomendację.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here