Naga MarketsMorgan-Stanley-logoJak zaznaczają w swojej najnowszej publikacji analitycy Morgan Stanley, wydaje się, że najlepszym posunięciem po zeszłotygodniowej decyzji EBC jest sprzedaż EUR/GBP. Dlaczego taka pozycja? O tym poniżej:


Silny funt jest wynikiem działań brytyjskiego rządu, który stara się uniknąć postawienia sprawy Brexitu na ostrzu noża. Wczoraj, brytyjska premier zgodziła się na publikację swojego planu negocjacji z przedstawicielami Unii Europejskiej i zapowiedziała, że jego ostateczny kształt zostanie opracowany na podstawie dyskusji i głosowania.

To nie wszystkie propozycje Morgan Stanley na kolejne dni – skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego FxWatcher i bądź na bieżąco z najnowszymi pozycjami dużych graczy >>>

To minimalizuje (przynajmniej w oczach inwestorów) szanse na tzw. hard Brexit, co przekłada się również na wyższą wycenę GBP na rynku. Z drugiej strony dowiedzieliśmy się, że EBC wciąż jest skore do luzowania, dostosowania do rynku, swojej polityki monetarnej jeżeli zajdzie taka potrzeba. Prowadzony przez Europejski Bank Centralny skup obligacji powinien utrzymać ich rentowność na niskich poziomach, wpływając w negatywny sposób na EUR.

eurgbpdaily
Morgan Stanley oczekuje spadku EUR/GBP w okolice 0,79. Wykres dzienny

Morgan Stanley, na zamknięciu sesji amerykańskiej 8 grudnia, otworzył krótkie pozycje na EUR/GBP, zlecenia zabezpieczające banku znajdują się obecnie powyżej 0,86. Analitycy banku celują w okolice 0,7900.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcja na dziś – PUT na USDCHF
Następny artykułPolska wychodzi z deflacji. Listopadowe CPI na plusie
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here