Naga Markets



Do trzeciego listopada powinniśmy wiedzieć kto zastąpi Janet Yellen na fotelu prezesa Rezerwy Federalnej w lutym przyszłego roku. Krótka lista kandydatów zawiera takie nazwiska jak Yellen, Powell, Taylor, Cohn czy Warsh. Rynki z uwagą śledzą komentarze i plotki związane z wyborem, lecz zdaniem analityków Morgan Stanley istnieje coś znacznie ważniejszego…


Choć wybór prezesa Fed z całą pewnością będzie mieć wpływ na politykę monetarną Stanów Zjednoczonych, to jednak Wall Street czeka na kolejne doniesienia dotyczące agendy reformy podatkowej Donalda Trumpa. Obniżki podatków zapowiadane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych rozgrzewają serca i umysły amerykańskich byków, którzy liczą na to, że zmiana w prawie przedłuży i tak zaawansowaną hossę na rynkach.

Reforma fiskalna z całą pewnością wpłynie na wycenę dolara na rynku – uważają analitycy Morgan Stanley. Dolar pozostaje walutą globalną, a wyższe stopy (zarówno nominalne jak i realne) mogą zredukować przepływy walutowe tym samym wypychając dolara na nowe szczyty – czytamy w dzisiejszym komentarzu banku.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Jednak ryzyko związane z planowanymi zmianami w amerykańskich podatkach może położyć kres wzrostom instrumentów o wyższym poziomie ryzyka na nieco dłużej. Zdaniem Morgan Stanley ucierpieć ma na tym właśnie funt szterling.

Sprawdź też: Lloyds Bank niedźwiedzio o GBP/USD

GBP od czasu zeszłorocznego referendum narażone jest na większą zmienność wywołaną zmianami w kosztach finansowania. Potwierdzony powrót poniżej 1,2990 na wykresie dziennym otwiera dla niedźwiedzi drogę do okolic 1,25 – przekonują analitycy.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy waluta inwestycji ma znaczenie?
Następny artykułStatystyki skuteczności strategii EMA 8/20 – 18.10.2017
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here