Naga MarketsMorgan Stanley otworzył nową długą pozycję na USDCAD w swoim krótkoterminowym portfelu.

Szczegóły pozycji: wejście – 1,12, SL – 1,11, TP – 1,16.

MS nadal uważa iż długa pozycja na USDCAD jest najlepszą okazją na wykorzystanie wzrostu stóp procentowych w USA. Ostatnio 2-letnie stopy kontynuują wzrost. Z drugiej strony Kanadyjska inflacja konsumencka okazała się mocniejsza niż oczekiwano (odczyt w ostatni piątek), jednak umocnienie dolara kanadyjskiego było symboliczne przez co momentum wzrostowe pozostało nienaruszone. Przebicie szczytów 1,1280 otworzy bykom drogę do 1,1465 a w ostateczności wzrosty powinny być kontynuowane do okolic 1,1600 – dodaje MS.

MS ciągle utrzymuje długą pozycję w swoim średnioterminowym portfelu otworzoną na poziomie 1,0950 ze SL ustawionym tym poziomie oraz TP równym 1,14.

MS otworzył również długą pozycję na EURCAD w swoim średnioterminowym portfelu

Szczegóły pozycji: wejście – 1,5450, SL – 1,5300, TP – 1,6200.

Po ostatniej konferencji ECB MS wieży w wzrosty potencjał euro szczególnie względem niektórych krosów. Jego analitycy uważają iż zaobserwowane spowolnienie w sektorze przemysłowym Kanady, jest klasycznym objawem choroby holenderskiej. Dalsze osłabienie CAD lub spadek płac realnych będzie niezbędny elementem do przywrócenia konkurencyjności. EBC jest niechętne do prowadzenia polityki bardziej akomodacyjnej w najbliższym czasie, otwiera tym samym drogę dla umocnienia się euro w najbliższych tygodniach – MS dodaje jako uzasadnienie posiadanej pozycji.

Dyskusja na forum: LINK

Marcin Moroz
moroz.marcin@gmail.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here