Naga MarketsSiedziba Morgan StanleyKurs euro do dolara kształtuje się podczas poniedziałkowej sesji w rejonach 1,1316, co daje wzrost na nieco ponad 0,1%. Zmienność w dniu dzisiejszym raczej nie powinna zaskakiwać, w kalendarzu brakuje danych, który mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynek walutowy, o czym wspominałem też w porannym przeglądzie. Jeden z banków inwestycyjnych – Morgan Stanley zdecydował się jednak na pozycję długą na prze walutowej EUR/USD. Jak wygląda sytuacja na tym instrumencie?


Morgan Stanley zdecydował się na zajęcie pozycji długiej na EUR/USD. Poziomem docelowym jest nawet 1,1800, którego nie widzieliśmy naprawdę od długiego czasu. Poziom Stop Loss został ustawiony 1,1170, czyli na wysokości ostatnich minimów. Bank uważa, że optymizm, który towarzyszy spodziewanym odbiciu światowej koniunktury może doprowadzić do wzrostu na euro, a także doprowadzić do osłabienia się USD. Oddalanie terminu Brexitu i w konsekwencji obniżenie napięcia z tym związanego, również ma doprowadzić do umocnienia na rynku akcyjnym. Jedynym zagrożeniem, jakie jest brane pod uwagę przez analityków, to gorsze kwietniowe dane makroekonomiczne ze strefy euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro do dolara ma szansę na wzrosty

W swoich poprzednich analizach wspominałem o prawdopodobnym scenariuszu wzrostowym na parze EUR/USD. Rynek zgodnie z oczekiwaniami dotarł do strefy oporowej przy poziomie 1,1320. Miejsce to wynika także z mierzenia 50% ostatniej fali spadkowej. Aktualnie co prawda rysuje się coś na kształt podwójnego szczytu, jednak wstrzymałbym się z pozycjami krótkimi. Wybicie poziomu górą, powinno doprowadzić do kolejnej fali wzrostowej. Gdyby jednak doszło do korekty, jako wsparcie należy wziąć pod uwagę dolne ograniczenie układu Overbalance – 1,1275.

Kurs euro do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here