Naga MarketsMS do swojego średnioterminowego portfolio dodał długą pozycję na parze AUDNZD: wejście 1,0860, SL – 1,0525 oraz TP równym 1,1200.

MS uważa iż RBNZ mimo oczekiwań podwyżek stóp procentowych zdecyduje się wręcz na krok przeciwny czyli obniżkę co osłabi Kiwi. Dodatkowo ceny produktów mlecznych po raz 6 z rzędu spadły w ujęciu tygodniowym, dzięki czemu premia za ryzyko jest bardzo atrakcyjna w przypadku dalszego osłabiania NZD – dodaje MS.

Ponieważ obecnie MS jest ostrożny przy otwieraniu pozycji w parach walutowych z USD, tym razem postanowił wykorzystać osłabienie Kiwi względem AUD. Zauważa iż ryzyko osłabienia gospodarczego Chin obecnie się stabilizuje co powinno korzystnie wpływać na kondycję kraju kangurów i ich waluta powinna zyskiwać szczególnie względem przewartościowanego NZD – dodaje MS.

Dodatkowo z punktu analizy technicznej kurs jest nastawiony byczo po tym jak wybił się górą z trendu spadkowego i przetestował poziom wsparci wyznaczony przez górne ograniczenie tego trendu. Przebijając poziom 1,0900 zostanie aktywowana formacja odwrócenie trendu W z minimalnym zasięgiem nieco powyżej 1,1200.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here