Naga MarketsMorgan Stanley dodał nową długą pozycję na USD/CAD do swojego średnioterminowego portfela inwestycyjnego. Wejście na poziomie 1.0950, ze stop lossem na 1.0830 oraz TP 1.14 – zakładana wartość długiej pozycji to 10 milionów dolarów.

Jak część z Was z pewnością zauważyła, informacja ta pojawiła się już wcześniej w nowowprowadzonej funkcjonalności na comparic.pl – Forex na Żywo. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

„Przedstawiciel BoC, Pan Poloz, mówiąc o presjach dezinflacyjnych brzmiał mało przekonująco i niekonkretnie – szczególnie, że bank centralny Kanady w ostatnim czasie coraz bardziej musi skłaniać się w stronę gołębich decyzji. Poloz oraz Flaherty próbowali złagodzić obawy odnośnie rosnącej banki spekulacyjnej na rynku mieszkaniowym i zasugerowali, że schylają się w stronę zastosowania makro-ostrożnościowych środków i miar w celu zaostrzenia polityki pieniężnej, szukając rozwiązania dla tych dysproporcji”.

W komentarzu do najnowszej rekomendacji tradingowej analitycy Morgan Stanley dodali również, że pomimo ożywania gospodarki amerykańskiej, zanotowano wyraźny spadek poziomu konkurencyjności oraz zatory w transporcie ropy. Ma to sugerować, że Kanada nie będzie w stanie zyskać na wzroście gospodarczym Ameryki jak  zazwyczaj miało to miejsce w przeszłości.

Głównym niebezpieczeństwem przy otwarciu długiej pozycji na USD/CAD jest wyższy poziom wsparcia dla kanadyjskiego eksportu niż zakłada MS. Wiele czynników wskazuje jednak, że są to niepotwierdzone obawy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here